Wpis z mikrobloga

W sumie gniję z wykopu xD. Jeden Miras piszę, że chce wracać do pl i zarabiać razem z żoną 25 tys. brutto (ona 15 tys. i on 10 tys.). Nastepnie jakiś Mirek wyskakuje i pisze, że za 25 tys. brutto w sumie można spoko żyć. Tutaj co drugi się tam przekrzykuje, następny pisze, że musiałby mieć do ręki 16 tys. zł minimum. Nastepny junior dev pisze, że na start dostaje 12 tys. zł brutto.

#!$%@? xD, to jest jakiś kabaret. Jak czytam wykop, to mam wrażenie, że to portal 0,1 % ludzi najlepiej zarabiający w Polsce XD. I zaraz jakiś przychlast się #!$%@? do mojego wpisu i napisze, że on zarabia 30 tys. zł brutto miesięcznie i w sumie trzeba być totalnym nieudacznikiem, żeby nie wyciągać 10 tys. zł na rękę w Polsce XD.

Dobra, wiem, że specjalista może być w stanie zarabiać i nawet 30 tys. zł brutto w Polsce, ale prawda jest taka, że 99 % ludzi nigdy nie będzie nawet blisko takich zarobków.

Gniję z tego portalu.

#wykop #bekazpodludzi #praca #heheszki
  • 196
@s---k: Jednak się znajdują. Biorę ambitnych, także po krótkim czasie mają już więcej. Dochodzi premia, nadgodziny, delegacje. Lekko wyciagają z tym wszystkim 7-8k netto. Oczywiście i to jedynie przy 3k netto podstawy.

Doświadczeni mają 7-8k na rękę. A przy wyjazdach i premii (oczywiście większa niż początkujący) mają już 15-20k netto na rękę. Różnica spora.
@BornToDie69: i dobrze, niech czytają. Ja czytałem wykop te naście lat temu i dzięki temu zarabiam dzisiaj te kwoty, z których autor posta się śmieje. Inaczej w IT nie wiem czy bym poszedł, bo super ekscytujące to to nie jest.
@RiccardoGolodupiec a ja znam gościa co zarabia 35k chyba brutto i za jedną premię kupuje sobie małe inwestycyjne mieszkanko w fajnych lokalizacjach w Warsaw DC. Typ jeździ zwykłym kilkuletnim kombi.
Tylko on tu się nie pochwali bo nie ma czasu i potrzeby by wchodzić na portal ze śmiesznymi obrazkami. I nie widziałem żeby dał komuś odczuć że on jest kimś a ty nie. A takie rzeczone premie ma co kilka-kilkanascie miesięcy zaleznie
@RiccardoGolodupiec ostatnio byłem na imprezie i był tez na niej kuzyn mojego szwagra. 3 razy chwalił mi się, że zmienił pracę i lepiej zarabia. No i zaczął od kwoty 6k netto. później podniósł ją na 7,5k netto. Jak juz miał dość dobrze w czubie, to podbił stawkę do 8,5k netto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RiccardoGolodupiec: Z jednej strony jakieś 90% ludzi, których znam z branży IT siedzi na wykopie, pewnie minimum 1/4 z nich mirkuje, a znaczna część z nich samemu na luzie wyciąga 20k+. Z drugiej strony są ferie świąteczne, a nic tak nie wydłuża wirtualnego benka jak szpanowanie bogactwem z komputera kupionego przez rodziców do nauki. Z trzeciej strony jak tak dalej pójdzie to za kilka lat w tym #!$%@? 10k to będzie