Wpis z mikrobloga

fascynuje mnie niewolnicza mentalność p0laka

miałem do wykorzystania 4 dni urlopu to se zrobiłem dwa długie weekendy i wywalone, płacą mi normalnie a ja mam spokój od tego #!$%@?
co się dowiedziałem przypadkiem od p0laka potężnego magazyniera? on ma 5 dni urlopu do końca roku (i nie weźmie xD)
ktoś mi to wytłumaczy?
chłop co ma rodzinę nie bierze urlopu żeby spędzić z nią jak najwięcej czasu?
nie rozumiem
on i drugi potężny magazynier jeszcze do mnie: mordo po co brałeś urlop jak ci i tak za to zapłacą
no nie wiem żeby mieć więcej wolnego? xD
no nie potrafię tego zrozumieć, nawet gdybym lubił swoją robotę (a obecnie bardzo nie lubię) to i tak dodatkowe wolne to świętość

#pracbaza #pytanie trochę #bekazpodludzi i w sumie #przegryw
MaczuPikczu512 - fascynuje mnie niewolnicza mentalność p0laka

miałem do wykorzysta...

źródło: comment_1672208683bvuzM3eNNkVwXkksyXJqlX.jpg

Pobierz
  • 80
To jest krzywda jaką PRL zrobił tym ludziom


@sikalafou: byś się zdziwił ilu obecnych 30 latków #!$%@? tak samo xD bo może awans będzie, bo może coś xD świątek, piątek po 10-12 godzin w jakimś gówno korpo i jeszcze się tym chwalą xD

a najlepszy jest plot twist - na koniec awans i tak dostają ci co są najsprytniejsi i potrafią lecieć na garbie tych co jebią milion nadgodzin xDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ca_millo: u mnie ludzie się też dziwią, że biorę urlop na żądanie. Tłumaczę, że można go wziąć, żeby leżeć, żeby gdzieś jechać, można go zaplanować sobie wcześniej, a tu wszyscy twardo, że tylko jak się jest chorym? I że głupio brać? Ja nie rozumiem o co chodzi ludziom xD
Książkę sobie poczytaj, albo statki posklejaj jak się boisz z domu wychodzić.


@sikalafou: to robię wieczorem i nie potrzebuję na to wolnego od pracy, a poczytać wolałbym biorąc wolne latem i bujając się na hamaku przy szumie drzew
można nienawidzić zimę i robić 1500 ciekawych rzeczy, które nie są pracą, a mówisz tak jakby NIE pracowanie oznaczało chodzenie po zaspach w kółko i odśnieżanie podjazdów do garaży ojców.


@sikalafou: rownie dobrze mozna zachowac sobie urlop na przyszły rok by wyjechać gdzieś dalej na dłużej ¯\_(ツ)_/¯
@Ranger: nie brać wolne żeby sklejać modele, tylko brać wolne żeby głowa odpoczęła od pracy, a sposób w jaki odpoczniesz od pracy ustalasz dowolnie (sklejanie modeli, granie w gry, wycieranie kurzu z liści paproci, czy zwiedzanie burdeli)

Nie żyję na pokaz, faktycznie nie mam "instagramowego życia" i nie robię z siebie pajaca tylko po to żeby ktoś pomyślał, że mam fascynujące życie. Czerpię przyjemność właśnie z takich chwil wyciszenia, kiedy mogę
@sikalafou: Zrozum więc, że nie każdy żyje jak Ty i nie narzucaj innym swojego podejścia. Na siedzenie w domu mam czas wieczorem i w nocy.
Cieszę się, że masz z tego wiele frajdy i nie dokucza Ci zima, ale dla mnie to kilka zmarnowanych na wegetację miesięcy.
jak go nie wykorzystasz do końca września przyszłego roku to pracodawca wypłaca Ci ekwiwalent


@Glikol_Propylenowy: to jest niezgodne z prawem. Ekwiwalent za niewykorzystany urlop można wypłacić tylko w momencie kiedy odchodzisz z firmy i już nie będziesz miał czasu iść na ten urlop. Takie wypłacanie jak tu to w papierach i tak oznacza, że pracownik ma wypisany urlop, mimo to przychodzi do pracy, a pracodawca wypłaca mu pod stołem. Urlop jest