Wpis z mikrobloga

W styczniu 2022 w życie wszedł nowy taryfikator mandatów, zgodnie z którym jazda bez uprawnień oznacza karę w wysokości 1500 zł, natomiast maksymalnie może wynieść nawet 30 tys. zł.

Jednocześnie sprawa (17 latka) trafi do sądu, który musi orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od 6 miesięcy do 5 lat. Jeżeli osoba ukarana przez sąd złamie zakaz, musi liczyć się z karą więzienia od 3 miesięcy do 5 lat oraz nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

#polska #bekazpisu #humorobrazkowy #smiesznypiesek #smieszneobrazki #policja #prawo
Pobierz DosKapp4 - W styczniu 2022 w życie wszedł nowy taryfikator mandatów, zgodnie z którym...
źródło: comment_1672262123X54p8ZJGPxw63xe0MbIc0E.jpg
  • 42
@derton778: Co? XD
Nie wiem po co tłumacze mema, ale chodzi o to, że policja z całą surowością karze 17 latka, który TAK złamał prawo, ale nikomu nic się nie stało i nie oszukujmy się, manewry na pustym parkingu nikomu by nie zaszkodziły. Z drugiej strony jest przedstawiciel organizacji, która powinna być przykładem prawa a tutaj pomimo gigantycznych szkód, historii szytej grubymi nićmi i nie-wiem-czy-legalnego transportu broni przeciwpancernej nikt konsekwencji nie
@DosKapp4: przecież mnie #!$%@? z tymi mandatami. #!$%@?? Ja już nie nadążam ogarniać co za co mi grozi, a te #!$%@? to chyba z kieszeni kierowców chcą sfinansować sobie kampanie wyborczą.

#!$%@? kraj z gówno prawem drogowym. Tak się rozpędzają ku poklasku idiotów, że niedługo przebijemy Niemców, albo już to zrobiliśmy. Tylko nie zapominajmy, że oni mają troszkę lepsze drogi i zarobki
@MateMizu: Denerwuje mnie to bo szastają tymi karami jakby byli totalnie oderwani od rzeczywistości. Jak taki 17 latek dostanie 30k mandatu i 5 lat zakazu prowadzenia to się zesra i wyjedzie z Polski. Nie zapominajmy, że ludzie na 30 tysięcy potrafią zarabiać 10 miesięcy. Licząc, że będzie chciał czasami zjeść chleb i napić się wody, a i pod mostem nie mieszkać to będzie to spłacać z 3 lata, a bez samochodu/akutera
@DosKapp4: kumplu, są dwie możliwości czemu to zrobili:
- kamerki na mundurach - coraz więcej miast je wprowadza, zazwyczaj zaczynają od drogówki, więc szansa na to, że mieli kamerki jest duża, tym bardziej że to jedno z większych miast. Zatrzymują auto do kontroli, wysiadając z auta zapewne kamerki mieli już włączone i nagle zonk - za kierownicą małolat z dziadkiem uczy się jeździć. 99% policjantów bez kamerki machnęloby ręką, ale co