Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie raz, nie dwa mi tutaj ludzie pomagali, szukam mądrej głowy co do uzdatniania wody z własnej studni.

1 studnia, stara, zamulona, ciągnie piach
2 studnia płytka, ciągnie piach, woda śmierdzi przez mikrobiologię (badanie wody), zła przewodność
3 studnia, głęboka, piachu nie ciągnie, w wodzie mangan, żelazo, mikrobiologia i #!$%@? bakterie ecoli i znowu mikrobiologia

Jakiś czas po podpięciu drugiej studni i badaniu wody kupiliśmy filtr UV przepływowy, żarnik philipsa 30W, do 1250l / godzinę powinien odkazić. Jakim cudem ta lampa mi ecoli nie ubija ani mikrobiologii? W rurach to żyje? Lampa jest przy samym ujęciu a do mnie ma jakieś 20 metrów rury. Rury powinny być czyste bo puszczałem co jakiś czas chlor przez całą instalację, w studnie też deczko.

Jest na sali ekspert który powie jak się mikrobiologii pozbyć która nie chce zdechnąć od uvc? Żarnik podrobiony? Szukałem ozonatora do wody ale czemu cholerne UV tak mnie zawiodło? Jakiś niepoprawny montaż?

#woda #studnia #dom #hydraulika dajcie jakiś pomysł na tag
  • 2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bad_Wolf: rurę w ziemię teraz mam z łącznikiem ale powietrza nie ciągnie, instalacja raczej szczelna, czasem coś trzeba poprawić, rok temu kładziona, od pół roku używana. Chloruje instalację a studnię raz zalewałem w ziemię, to jest abisynka na 18 metrach więc mogę tylko w rurę ssąca wlać a nie tak jak przy głębinowych. Zamówiłem teraz 5l podchlorynu 15 procent, jakaś wizja ile tego wpuszczać?
  • Odpowiedz