Wpis z mikrobloga

Dziś zamawiam sobie młynek timemore c3 i chciałbym zamówić aeropress. Dodam że jestem początkującym amatorem. Mozecie polecić jakiś aeropress w dobrej cenie z wszystkimi dodała i jakie potrzebuje?
#pytanie #kawa
  • 9
  • Odpowiedz
@Reniferus Jest jeden aeropress, to zastrzeżona nazwa i opatentowany sprzęt. Żadnych dodatkowych akcesoriów nie potrzebujesz, wystarcza Ci filtry. Przy samym aeropressie masz tyle zabawy z parametrami że jakieś dodatki typu prismo są Ci wogole nie potrzebne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reniferus: na 99% każdy aeropress jest sprzedawany ze wszystkim co jest wymagane do zrobienia kawy. Nawet filtry są.
Możesz zerknąć na pepper czy nie ma jakichś szałowych promocji.
Masz młynek, będzie aeropress, to jeszcze waga i oczywiście kawa.
  • Odpowiedz
@Reniferus: @Mirkosoft: kolega trochę się myli, są 2, zwykły i Go, Go jest mniejszy.

W skład zwykłego wchodzi:
- kompletny AP
- mieszadełko
- pojemnik na filtry +filtry
- adapter do mniejszych szklanek/kubków.

Możesz dokupić jeszcze Fellow Prismo, niby służy do robienia Espresso, ale piłem na targach 2 takie same kawy, jedną z FP drugą bez, wg mnie szkoda 100zeta.

Największy problem jest taki, że C3 nie mieści się w
  • Odpowiedz
@Reniferus: polecam zwykły aeropress zamiast Go, chyba że chcesz dużo podróżować i skusił cię ten plastikowy kubek. W zestawie masz 350 filtrów papierowych, nie polecam dokupowania metalowych bo przepuszczają pył. Tak jak wyżej - opcji eksperymentowania nie ma końca. Polecam tylko zapisywać udane i nieudane przepisy, tak żebyś mógł je później odtwarzać lub unikać powtarzania tych samych błędów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reniferus: a ja właśnie polecam nakładkę prism z metalowym filtrem. Nie trzeba się bawić papierkami i ich kupować na zapas, robisz normalnie zaworem do dołu i nic nie przecieka, nie trzeba odwracać więc tłok czysty. Dla mnie to był gamę changer.
  • Odpowiedz