Wpis z mikrobloga

@Assiduus: Ona jest wsadzona w osłonke? Od dołu muszą być otwory drenażowe żeby nadmiar wody mógł spływać, inaczej korzenie sie duszą. Pryskanie dobrym pomysłem nie jest bo nie podnosi realnie wilgotności a tylko pomaga grzybom sie rozwijać na liściach. Za niska wilgotność powietrza, za duża wilgotność podłoża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niewiemja: Nie ma tam żadnych otworów, żeby udrożnić odpływ nadmiaru wody. Nawet nie wiem jak ten kwiat się nazywa, ale widzę, że jest ciężki w utrzymaniu :D
@AdanQ: Tak chyba będę musiał zrobić jak @Niewiemja napisał w jakąś donicę z otworami go wsadzić :)
@4rtu:

Z tym miałem też problem, ale jemu to całe liście żółkły, a nie usychały. Ale widzę, że już się uspokoił. Też nie wiem co
Assiduus - @Niewiemja: Nie ma tam żadnych otworów, żeby udrożnić odpływ nadmiaru wody...

źródło: comment_16724928175aPtgbGlrt74fyzW3aUA40.jpg

Pobierz
Nawet nie wiem jak ten kwiat się nazywa, ale widzę, że jest ciężki w utrzymaniu :D


@Assiduus: Anturium. Wiesz, każda jest ciężka jak ją podduszasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Korzenie potrzebują wody ale też powietrza. Wody wcale nie tak dużo, lepiej przesuszyć niż przelać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na drugim zdjęciu diffenbachia ale też taka nie w stanie, tak samo jak wyżej +
@Assiduus: To nie jest roślina trudna w utrzymaniu. Nie bez powodu jest jedną z najbardziej popularnych od zawsze w polskich domach. Przyniosłam sobie kiedyś egzemplarz ze śmietnika, który był w podobnym stanie do Twojego. Przesadziłam. Oczyściłam korzenie ze starego podłoża i wsadziłam do nowego. Dobrze kiedy robi się to głęboko tam gdzie nie ma już liści. Koniecznie musi mieć otwory drenażowe.

Z tym miałem też problem, ale jemu to całe
Anturium. Wiesz, każda jest ciężka jak ją podduszasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Korzenie potrzebują wody ale też powietrza. Wody wcale nie tak dużo, lepiej przesuszyć niż przelać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Niewiemja: Ja jakimś maniakiem kwiatków nie jestem, ale lubię mieć zielono w pokoju, zawsze to jakoś przyjemniej dla oka, gorzej właśnie z tym utrzymywaniem, bo każdy wymaga indywidualnego podejścia, ale staram się
bo każdy wymaga indywidualnego podejścia


@Assiduus: Tak, ale też każdy będzie jako tako rósł jak będziesz przestrzegał ogólnych podstaw czyli otwory w doniczce, i nie przelewanie. Podlewanie raz na tydzień też nie jest dobre. Latem podłoże szybciej przesycha, zimą wolniej tak samo jak pobieranie wody zimą jest mniejsze bo rośliny spowalniają wzrost tak że podlewać trzeba rzadziej. Po prostu, podlewasz jak podłoże przeschnie. Podnieś sobie doniczke i zapamiętaj ile waży taka
@Niewiemja: Okej, przyjąłem wskazówki i w miarę możliwości postaram się je wdrożyć w życie :)
Czyli reasumując, tamtego pierwszego przesadzić w doniczkę z otworami i teraz kiedy jest chłodniej podlewać go rzadziej. Z tym drugim zrobić to samo?
@Assiduus: Przesadź do doniczki i daj jak najwięcej światła. Możesz przestawić np do kuchni gdzie wilgotność jest większa jak masz tam światło albo najlepiej łazienki. Nie chodzi o to że jest chłodniej bo w mieszkaniach zazwyczaj chłodniej wcale nie jest tylko o to że jest mniej światła niż w lecie, fotosynteza zwalnia to i ilość potrzebnej wody też jest mniejsza . Z diffenbachią tak samo ale ja bym tam pokombinował z
Niewiemja - @Assiduus: Przesadź do doniczki i daj jak najwięcej światła. Możesz przes...

źródło: comment_1672496011p8GdJG9SBKyR2aHd0JFVev.jpg

Pobierz