Wpis z mikrobloga

@szcz33pan jak widzisz zdania expertow są podzielone :) dodaj do tego czasowe braki różnych komponentów przez co było trochę mniej elektroniki a popyt był. I masz wynik taki a nie inny
  • Odpowiedz
@czuczer: Popyt popytem - w Japonii skąd Denon pochodzi ta cena to pół średniej krajowej, u nas ok. 1.3. Jak ma być "tanio" jak zarabiamy prawie trzy razy mniej niż w kraju producenta? Mają im obniżyć pensje żebyśmy każdy mógł sobie kupić? xD
  • Odpowiedz
@TrzezwyIrlandczyk no ja nie będę usprawiedliwiał tej ceny bo jest chore. Wczoraj chciałem kupić grę ufodron - w Polsce obecnie 180zl minimum bo nie ma z polskim pudełkiem (tylko do tego jest potrzebny polski) zamówiłem z Amazon UK z przesyłką za 95zl :)
  • Odpowiedz
@czuczer: A ceny gier to akurat są regionalizowane, bo inaczej portfel typowego gracza w Polsce by nie udźwignął tytułów AAA ;) A i tak są jednostki, które uciekają do jeszcze niższych cen z jakiejś Turcji czy innego Dupistanu.

Tutaj sobie możesz podejrzeć sugerowane grupy cenowe w różnych walutach z uwzględnieniem właśnie siły nabywczej, a nie tylko twardych kursów walut. I tak niektórzy twórcy (ostatni dodatek do RimWorld mi się nasuwa) potem
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Bo odbiorcy tego typu sprzętu do biednych nie należą, więc zapłacą ile producent krzyknie. Ja zaryzykowałem i kupiłem używanego dość wysokiego Marantza w stanie idealnym, ale gdybym nie trafił na taką okazję, to kupiłbym nowy. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz