Wpis z mikrobloga

@przekliniak: xDDDDD

Nie chce Cię #!$%@?ć ale tak będzie jak kretyni sprzedają 600Mbit/s czy 1000Mbit/s na portach 2,5Gbit/s i dzielą to na 100 klientów. Dodatkowo dzieląc to na kilkunastu operatorów gdzie każdy obiecuje gruszki na wierzbie.
  • Odpowiedz
@przekliniak: isp to mój zawód. od tpsa zaczynałem, potem orange, vectra itd... tu problemu z obciążeniem nie ma:) to nie o to chodzi. oczywiście zagadnienie jest zalezne od technologii oraz infrastruktury po drodze. łącza są dzierżawione. to, że masz np. orange gpon (świadłowód) to nie znaczy, że nie używasz sieci należącej do pkp. po drodze do Ciebie masz kilka podmiotów.... hmmm. jakby to ująć żeby nie poruszać tabu... wieczorem na tvn
  • Odpowiedz
@brokenik: Ty się śmiejesz ale to prawda, ja dla tej nexery chwilę pracowałem i pewnego pięknego dnia dostaliśmy zlecenie na zmianę wkładki z 10g na 1g na olt bo wykupiony 10g a prawie nikt nie korzysta. Udało się wykłucic żeby zrobili to programowo, później przyszedł II etap dla sieci tego OLT klientów przybyło ale wrócili z tym uplinkiem na 10g to wątpię.
  • Odpowiedz
@albcag: Ale ja nawet nie mówię o portach uplinkowych - tylko o tym, że wszyscy co robili sieci POPC to chcieli z gówna bat ukręcić. Jak można sprzedawać usługi 600-1000Mbit/s pod szyldem kilku różnych operatorów pokroju Netia/UPC/Play/Orange itd - w hurcie po 30zł jak tam wszedzie OLTy mają zwykłe porty GPON 2.5Gbit/s. podzielone na 50-80 klientów!?

Przecież wystarczy że Ci w splitcie 2-3 klientów zacznie zasysać ze Steam'a i już ptokach.
  • Odpowiedz
Jeszcze trochę i będę się musiał przeprosić z Muskiem.


@przekliniak: U muska już są objawy zatykania się, ludzie zaczynają narzekać.

Takie prędkości masz na każdym speedteście i do różnych serwerów?

P.S jak się downlink zatyka a uplink jest w dobrym stanie to ja wiem co może być, ale nie powiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Takie prędkości masz na każdym speedteście i do różnych serwerów?


@GratisLPG: Na każdym w godzinach 19-22. Tu akurat robiłem pomiar certyfikowany, żeby mnie tak łatwo nie zlali.

Pierwsze o czym pomyślałem, to że ludzie siadają do oglądania TV i zatykają łącze boxami IPTV. Już w trakcie Mundialu się zaczęło, a teraz tylko gorzej. W pozostałych godzinach spokojnie leci 600Mbps.
  • Odpowiedz
@brokenik: przeczytaj ze zrozumieniem to co wcześniej napisałem. powiedzmy, że w 1 klatce w bloku 3 abonetów w jednym czasie pobiera coś ze steama... taki Twój tok rozumowania jest jak mniemam...ale w tym samym czasie wszyscy inni mieszkańcu w klatce oglądają tv, np. wspomnianego hobbita. odpowiedz sobie na pytanie. jaki jest udział abonentów pobierających głupią grę ze steam względem wszystkich innych oglądających hobbita (nawet komputerów nie muszą mieć). inna sprawa, że
  • Odpowiedz
@przekliniak:

Mam flashbacki z czasów TPSA. Światłowód 600Mbps w Orange/Nexera


#!$%@?ąc od kwestii stricte technicznych to Ci powiem Mireczku że mając do wyboru kilku(nastu) operatorów dostępnych na infrastrukturze Nexery wybrałeś według mnie najgorszego. A już na pewno najgorszego z tych ogólnokrajowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TP to też był Orange od dawien dawna -
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: tak to oczywiście prawda. podałem jedynie banalny przykład. jak wiesz obecnie w każdym domu jest conajniej kilka smartfonów, smarttv itd. w nich netfixy, disney+ i inne streamy. na mieszkanie. jeśli już mowa była o stb no to mamy catchup, z którego ludzie o dziwo korzystają jak wiesz obecnie ludzie to nawet z pc nie korzystają. wszystko jedzie poprzez tel czy tv. szczególnie wsród młodzieźy, która nawet obecnie windows nie potrafi
  • Odpowiedz
TP to też był Orange od dawien dawna


@parcu1: Siedziałem 5 lat na SDI, coś tam o życiu wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie to były piękne czasy internetu zanim Google zniszczyło grupy dyskusyjne. Może ktoś tu bywał na pl.comp.nowe-programy albo na binarkach muzycznych? :)

wybrałeś według mnie najgorszego


Robiłem research przed podpisaniem umowy, a potem i tak zdecydowały kwestie techniczne. Sprzedawca Orange miał ekipę instalatorów,
  • Odpowiedz
@wojciet:

łącza są dzierżawione. to, że masz np. orange gpon (świadłowód) to nie znaczy, że nie używasz sieci należącej do pkp

w każdym domu jest conajniej kilka smartfonów, smarttv itd. w nich netfixy, disney+ i inne streamy


Jeśli miałbym obstawiać to właśnie lokalny problem z kablówkami i vod. Nieduża miejscowość, domki jednorodzinne, rozproszona infrastruktura, z 1-2k abonentów maks. Sam routing przez Łódź chyba w miarę ok.
przekliniak - @wojciet:

 łącza są dzierżawione. to, że masz np. orange gpon (świadł...

źródło: comment_1672873521qLOauZdxGSxQJ0CNhqH9iA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
no ale cie zdecyduj Orange czy Nexera


@krzywy_kanister: Masz rację. Dostałem torbę Nexery, więc technicy musieli być od nich, ale umawiałem ich przez gościa z Orange. Poprzednie ekipy, z którymi rozmawiałem, kazały mi stawiać jakieś maszty jeśli nie chcę wiercić w ścianie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
problem w tym że na tym jednym włóknie może być kilu operatorów ipTV i każdy leci swoim pasmem ¯_(ツ)_/¯


@wypokowy_expert: W przypadku BSA, gdzie jest kilku operatorów to spinani są oni VLANami i jeden drugiego nie zakłóca. Z dosyłami może być najwyżej problem.
  • Odpowiedz