Wpis z mikrobloga

siema, jest tu ktoś kto ogarnia customy, ale takie totalnie od podstaw w cenie do +/- 1k? (mam na myśli kupowanie oddzielnie pcb/case'a/stabów itp)

chciałbym się bardziej zagłębić w temat "thocky keyboard", ale nie mówię tutaj o modach typu tape mod/foam mod, tylko chciałem ogarnąć jak ugryźć ten temat na podstawie doboru case'a, switchy, plate'a i stabilizatorów. (,)

oglądałem kilka filmików na youtubie typu squashy boy, ale chciałbym coś zrobić na polskie warunki rynkowe, ewentualnie wysyłka z chin ( ͡º ͜ʖ͡º)

aktualnie posiadam:

gmmk white ice 60%
staby: nie zmieniałem XD
switche: gateron g pro yellow
keycapy: jakieś klony gmk sushi na profilu xda

władowałem do środka obudowy wygłuszenie do samochodów w formie pianki ¯_(ツ)_/¯, tape moda, paper towel moda, a staby ze switchami przesmarowane jakimś randomowym lube'm z teflonem z allegro XD

podrzucam próbkę dźwięku tego gówna

#klawiaturamechaniczna #klawiatura
slodkapestka - siema, jest tu ktoś kto ogarnia customy, ale takie totalnie od podstaw...
  • 1
  • Odpowiedz
@slodkapestka: Mój przepis na dobry thocc to klawiatura typu gasket mount, polycarbonate plate (aluminiowe dają metaliczny/głuchy dźwięk), koniecznie pc foam między pcb a plate foamem, cięższe linear switche (np. jakieś matcha), poronowe gaskety żeby był dobry flex w połączeniu z brakiem wypełnienia case'a i opcjonalnie jeszcze tape mod. Do tego profil klawiszy cherry.

Żółte gaterony posiadam i są wg mnie strasznie ciche, nie dadzą takiego jebitnego thocca.
  • Odpowiedz