Wpis z mikrobloga

A gdyby Kijów padł w 3 dni? Czy w Warszawie rządziłby teraz jakiś rosyjski pionek przywieziony przez ich armię? Czy putin zatrzymałby się na granicy NATO? Mam pewną wątpliwość, zwłaszcza po tym, jak jeszcze w grudniu 2021 żądał cofnięcia się NATO za Odrę. Myślę, że gdyby doszło do paniki w Ukraińskich szeregach, a zdrada generałów była jeszcze większa - bo była, to już wiadomo - to co by było z Polską? Myślę, że Kaczyński, Duda, Morawiecki zrozumieli, że sami mogliby być zdenazyfikowani w dole z wapnem i stąd te zbrojenia, kupowanie sprzętu dla wojska w skali, z jaką chyba nigdy nie mieliśmy do czynienia. Do tego trzeba przyznać, że z sensem - może w końcu zaczęli słuchać specjalistów, a nie realizować swój program. Nawet jeśli to o czym piszę, to wyssane z palca domysły, to zapewne zrobiło im się ciepło, bo pewnie maja wiedzę, że do zlikwidowania Załęskiego było blisko - mówi się, że russkie wdarły się do jego bunkra, ale nie dali rady go zabić. Co by było potem? Jak zareagowałaby Polska Armia, a jak NATO? Podkreślam, że wszyscy się spodziewali wkroczenia do Donbasu i do Obwodu Ługańskiego, a nie totalnego przejęcia państwa, więc stopień gotowości naszej armii nie był na najwyższym poziomie. Mam nieodparte wrażenie, że gdyby Kijów padł w 3 dni, to siłą rozpędu russkie doszliby do Wisły jeśli nie dalej.

#oswiadczenie #wojna #polska #ukraina #rosja #nato #geopolityka #grywojenne
Pobierz pogop - A gdyby Kijów padł w 3 dni? Czy w Warszawie rządziłby teraz jakiś rosyjski pi...
źródło: comment_1672913806GvuKL5R2C2rgmaiTaXjAlp.jpg
  • 43
mówi się, że russkie wdarły się do jego bunkra, ale nie dali rady go zabić.


@pogop: podobno siedzieli wszyscy w pomieszczeniu z karabinami a zza drzwi slychac bylo strzały.nie znaczy ze zaraz za drzwiami, ale ze juz na terenie bunkra.

Ruscy #!$%@? temat, bo nie zniszczyli na start infrastrktury jak lotniska itp. bo planowali tego używać w przysżłości. Nie pobiegli by za ciosem, tylko staneli na bialorisu i ukrainie i sapali
mozna sie doszukiwac otworzenia drugiego frontu na Polskę zeby amerykańcom skomplikowac życie.


@shmatshiage: no tutaj kłania się ówczesna współpraca fiuttina z Chinami. Byłoby to im bardzo na rękę.
gdyby tylko spróbowali to już pod Zamościem leżałyby starty żelastwa zezłomowane przez lotnictwo NATO ¯_(ツ)_/¯


@Kenzie: No taką mam nadzieję, że tak to by właśnie wyglądało, ale nie wiem też, czy samo lotnictwo by wystarczyło.
@Buko_von_Krossig: Myślę, że by się odważył bo sam nie znał stanu armii..na papierze wcale nie byłby tak przegrany gdyby miał Ukrainę i Białoruś więc chciałby coś ugrać nawet kosztem wojny. NATO by się bało puścić atom bo by odpowiedzieli... Na szczęście Ukraińcy go powstrzymali, a raczej w USA przewidzieli i pięknie go rozegrali. Teraz tylko czekać na upadek tego #!$%@?łego przybytku zwanego Rosją.
Na jesien przeiwdywana była ofensywa chinska na tajwan


@shmatshiage: jest teoria, że Xi mógł podpuszczać Putina do inwazji na UA (np fałszywymi danymi wywi) żeby wybadać reakcję NATO i sposób prowadzenia wojny na UA
Ale tak czy siak pewnie wojna o Tajwan czeka nas w ciągu kilku lat
ISW: Rosjanie zasypują Ukrainę gradem dronów. Są trudne do wykrycia


@pogop: Rosja nigdy (już) nie napadnie Warszawy. Trzeba mieć whiskas w głowie zamiast mózgu aby tak myśleć. Nie wciągajcie nas do wojny! STOP
@pogop: może nie stanął by na Wiśle ale na pewno świat byłby przerażony tym, że tak duże państwo jak Ukraina padła w 3 dni. Ponadto w Polsce była by panika ponieważ bazy wojsk Rosyjskich były by na całej długości Białorusi i Ukrainy. Podejrzewam, że w tym roku odbyłyby się duże ćwiczenia wojsk rosyjskich przy granicy z Polska i wtedy znowu Putin i Ławrow głośno żądaliby realizacji swoich celów. Generalnie była by
@Buko_von_Krossig: On się odważył na wojnę z Ukrainą bo myślał, że ma drugą armię świata. Gdyby chiny dołączyły to mogło by się nie wydawać za ciekawie. Na szczęście rzeczywistość zweryfikowała stan wojsk,standardy. Nato jest 100 lat przed resztą i tak na prawdę militarnie nikt nie podskoczy..
Rosja nigdy (już) nie napadnie Warszawy. Trzeba mieć whiskas w głowie zamiast mózgu aby tak myśleć. Nie wciągajcie nas do wojny! STOP


@paniejareczku: No teraz to już na pewno nie. Mówię o lutym, marcu zeszłego roku. Wtedy nie wszystko było tak oczywiste jak teraz.