Wpis z mikrobloga

Prawdopodobnie niedlugo bede musial przeniesc sprzedaz sklepu internetowego z Messengera na wlasna platforme. Potrzebny bedzie hosting (najlepiej any zainstalowac sklep jednym kliknieciem) oraz wybor ow skryptu sklepu. Jaki sklep i jaki skrypt polecacie? Presta? WooCommerce? Sklepik nieduzy, produktow moze kolo 150-200 na poczatek. Dzieki z gory ( ͡° ͜ʖ ͡°) #serwery #hosting #skrypt #wordpress #prestashop #magento
  • 30
  • Odpowiedz
@Sunekkk: Skończ waść fantazjować. W ramach wykupionej usługi programisty możesz mieć takie oczekiwania i takie coś Ci zrobią. Kłamiesz i nie potrafisz udowodnić że jest inaczej. Nawet nie masz pojęcia jak jave odpalić ale z błędu Cię wyprowadzać nie będę. Żyj dalej w swoim świecie.
  • Odpowiedz
  • 0
@KONONOWlCZ: Czyli musialbym doinstalowac wtyczke Transferuj i do tego jakas od nadan przesylek, tak? Polecisz jakas? I czy takie wtyczki sa uniwersalne i pasuja do kazdego cms czy sa po prostu dostepne pod dany skrypt, np. Presta?
  • Odpowiedz
@Dafy: Wtyczki są pod dany skrypt, czasami również pod konkretną wersję (np. moduły dla prestashop 1.6, albo moduły dla prestashop 1.7).

Obecnie dla metod dostawy korzystam z brokera furgonetki: https://furgonetka.pl/prestashop oraz dodatkowo z modułu odbioru osobistego, gdzieś go znalazłem w internecie, mogę podesłać link jak znajdę

A z modułów do płatności to właśnie transferuj.pl (tpay) gdzie aktywowałem blik i przelewy elektroniczne popularnych polskich banków, oprócz tego mam jeszcze moduł stripe https://stripe.com/
  • Odpowiedz
@Dafy: Hej, zapoznaj się z naszą ofertą. Na start otrzymujesz rabat do 44%! (nie potrzebujesz kodu wystarczy wejść w link) Proste zasady, brak ukrytych opłat i dużo korzyści.
Najtańszy plan hostingowy zaczyna się od kwoty 34,99 zł netto (43,03 zł brutto).

-Najtańsza na start i przy odnowieniu oferta w tym segmencie
-Określone zasoby CPU i pamięci RAM
-Panel DirectAdmin
-Tanie rejestracje i odnowienia domen
-Brak limitów transferu
-Szybkie dyski NVMe
-Litespeed
  • Odpowiedz
@janek_z_dzungli: to jest w ramach gwarancji poprawnego działania hostingu i każdy normalny hosting zajmuje się rozwiązywaniem prostych problemów typu puszczenie issue czy PR na githuba. Jeśli Twój host tego nie potrafi to mi przykro (,)
niektóre problemy są na prawdę banalne a i tak usłyszysz na hostCOSiu "wina wtyczki" nawet bez sprawdzania xD

wiem że dla niektóryuch może być trudne zalogować się na ssh i wklepać jedną
  • Odpowiedz
@Dafy: Nikt Ci nie odpowie jakie rozwiązanie będzie najlepszym wyborem w konkretnie Twoim przypadku. Sam musisz podjąć decyzję - znasz już mnie więcej plusy i minusy różnych rozwiązań.
Ja siedzę w WP + Woo i często polecam, wiele sklepów przenosiliśmy z shopera czy jakiegoś innego rozwiązania na Woo i ludzie byli zadowoleni. Wielu naszych klientów też po jakimś czasie rezygnowała z Woo i przechodziła na inne rozwiązania. Poczytaj o tym co
  • Odpowiedz
  • 0
@testinkow: w takim razie zaczne od wyboru hostingu a potem sprobuje zainstalowac WP/Woo i osobno PrestaShop i zobacze z czym to sie je. Pytanie tylko ktory hosting wybrac, ktorys z tych polecanych tutaj bedzie okej?
  • Odpowiedz
Czyli najlepszym wyborem dla mnie bedzie Presta + furgonetka + tpay?


@Dafy: nie chcę być tu wyrocznią w tych kwestiach, mówię o swoim przypadku. Próbowałem wielu skryptów do sklepów i z wielu rezygnowałem bo się irytowałem (np. tym spamem na woo) albo coś w środku pracy się #!$%@?ło na amen ;) Finalnie rozwiązanie na preście najbardziej mi siadło i nie zanosi się na zmiany.

Może odpowiem dlaczego wybrałem:

1) furgonetkę
a)
  • Odpowiedz