Wpis z mikrobloga

Prawdopodobnie niedlugo bede musial przeniesc sprzedaz sklepu internetowego z Messengera na wlasna platforme. Potrzebny bedzie hosting (najlepiej any zainstalowac sklep jednym kliknieciem) oraz wybor ow skryptu sklepu. Jaki sklep i jaki skrypt polecacie? Presta? WooCommerce? Sklepik nieduzy, produktow moze kolo 150-200 na poczatek. Dzieki z gory ( ͡° ͜ʖ ͡°) #serwery #hosting #skrypt #wordpress #prestashop #magento
  • 30
  • Odpowiedz
@Dafy: Cześć, zerknij na naszą ofertę na sohost®
Z kodem WYKOP hosting 30% taniej!
Mamy autoinstalator dzięki, któremu zainstalujesz sklep.
Jednakże, instalacja sklepu to najmniejszy problem i jak słusznie zauważył @johnybrawo możliwe, że lepszym wyborem będzie dla Ciebie jakiś SaaS.
  • Odpowiedz
@Dafy presta na pewno wyjdzie sporo drożej. Większość dodatków jest płatnych. Ale za to będzie lepiej, stabilniej. Oczywiście jak dobrze zapłacisz.

Woo na pewno taniej, łatwiej rozszerzyć darmowymi wtyczkami. Jest dużo darmowych szablonów. Łatwiej znaleźć kogoś od Woo niż presty. Na pewno wyjdzie taniej niż presta. Tylko uważaj na pseudo koderów którzy zainstalują milion dodatków i zrobią całość na jakimś pagebuilderze.

Jeśli będziesz robić na Woo to pisz jak coś to podpowiem.
  • Odpowiedz
@Dafy: Jak sklep bez perspektyw rozwoju to wordpress i woocommerce, jak planujesz ekspansję to z tych co wymieniłeś to moim zdaniem prestashop.

Saasy są dobre do czasu migracji na inna platforme. Piętrzą się wtedy problemy i koszty. No i ogólnie jak dla mnie to po pierwszym „rabatowym” roku jak podliczysz wszystkie koszty saasu to okazuje sie ze to drogie rozwiązanie bo okazuje sie ze placisz za wszystko kokosy. Ssl? Zaden problrm
  • Odpowiedz
@Dafy: Cześć, zapoznaj się z naszą ofertą https://hostido.pl/polecam/WYKOP

Normalne stawki, wszystko jasne na początku a nie przy przedłużeniu ;) Do tego najtańsze przedłużenia domen .pl (i nie tylko) wśród firm hostingowych.
PS. Migrujemy bezpłatnie od obecnego dostawcy.
PS 2. Wybierając ofertę sprawdź dokładnie na jakich dyskach jest hosting i jakie parametry bezpieczeństwa oferuje, czy nie są ukryte na stronie.

Z linkiem wyżej lub kodem WYKOP dodatkowy rabat 20% w pierwszym roku.
  • Odpowiedz
@Dafy: Są też duże sklepy oparte na Woocomerce, jeśli już osiągniesz pewien pułap (czego Ci życzymy) to będzie Cię stać na zespół, który Ci to ogarnie, tak aby działało optymalnie. Teraz wygląda to często tak, że prowadzący sklepy instalują wtyczki jaki popadną a potem to wszystko się sypie, wolno działa, jest dziurawe, trudne w utrzymaniu.
  • Odpowiedz
@Dafy: WP + WooCommerce jest dobrym i popularnym rozwiązaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Unikaj hostów które piszą rzeczy typu "wtyczki są problemem" bo akurat u nich coś nie działa
Oczywiście jeśli hosting jest w stanie udowodnić że wtyczka jest źle napisana
dokładna informacja jakie funkcje są nieoptymalne zabugowane dlaczego nie działa ale taki support to na prawdę rzadkość w Polsce.....
To nie jest dużym problemem otworzyć PR
  • Odpowiedz
@Dafy: ja nie powiedziałem że wordpress to dobry wybór, uważam wprost przeciwnie ;) Wiadomo, to jest czysto subiektywne podejście bo u mnie wordpress się nie sprawdził co nie znaczy rzecz jasna, że u Ciebie się również nie sprawdzi. Największy problem jaki miałem z wordpressem to spam, mimo stosowania wtyczek do ochrony recaptcha itp to i tak przychodziło mi mnóstwo spamu ze sklepu (kontakt) i do sklepu (fake konta). Generalnie mam wrażanie
  • Odpowiedz
  • 0
@KONONOWlCZ: @Hostido_pl: @Sunekkk: Nie jestem znawca skryptow, php itd, znam jakies tam podstawy dlatego zalezy mi na latwosci obslugi i braku wiekszych problemow z ow skryptami. Od skryptu oczekiwalbym wspolpracy z eplatnosciami typu p24, blik, wyboru paczkomatow, czyli typowa podstawa, dlatego sklanialem sie ku Woo.
  • Odpowiedz
@Dafy: to wszystko w zasadzie jest dostępne w każdym ze skryptów czy saasie. Bramki płatności w 99% mają darmowe własne wtyczki pod kazdy z cmsów. Gorzej z paczkomatami, ale to też nie jest niewiadomo jaki wydatek w przypadku gdy miałbyś zdecydować się na płatną wtyczkę. Na początek to chyba najtaniej wyjdzie korzystać z jakiegoś brokera typu "furgonetka" czy "apaczka" - koszt wysyłki będzie przystępny no i integrację przewoźników w swoim sklepie
  • Odpowiedz
  • 0
@KONONOWlCZ: czyli zeby uruchomic taka funkcje u siebie w sklepie musialbym zainstalowac plugin jakiejs platformy umozliwiajacej wysylke dowolnym przewoznikiem a skrypt sklepu sam w sobie tego nie umozliwia?
  • Odpowiedz
@Dafy: skrypt sklepu zwykle jest "goły" i zapewnia podstawowe funkcjonalności, np:
- dodawnie produktow do sklepu
- dodawanie kategorii
- konta klientów
- koszyk i dodawanie produktów do koszyka
- proces składania zamówienia i zapis zamówienia w sklepie
- miejsce na wtyczki płatności (które oznaczą zamówienie jako opłacone)
- miejsce na wtyczki dostawy (które pozwolą zautomatyzować proces nadawania paczek)

Jak nie będziesz miał wtyczek płatności, to na etapie składania zamówienia gdzie
  • Odpowiedz
@Sunekkk: Czytam od jakiegoś czasu twoje wypociny i nie wierze, po prostu nie wierze. Oczekujesz od firmy hostingowej żeby w pakiecie oprócz hostingu dawała darmowego programistę. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
I wszędzie polecenie jednej firmy. Zawsze argumencik. Powiem więcej, sklep w javie odpalisz na większości hostingów z SSH. I co, zdziwko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale musi być argument co nie żeby polecić hosting, który Ci za to płaci (
  • Odpowiedz
@janek_z_dzungli: Nie za darmo tylko w ramach wykupionej usługi
faktycznie tak trudno zgłosić problem dalej i próbować go rozwiązać
Szczególnie np na unixstormie działa a w hostCOSiu klienta już nie..... xD

W zenboxie pomagają
W unixstormie też nie ma problemu aby uzyskac pomoc na poziomie
w my devil zajmą się każdym problemem chyba lubią wyzwania (ʘʘ)
no ale jak widać mamy inną wizję jak powinien wyglądać dobre
  • Odpowiedz
@Sunekkk: @janek_z_dzungli:
przecież problemy mogą wynikać z niuansów danego systemu cms bo np wtyczka źle obsługuje daną wersję skryptu albo gorzej - jest jakiś konflikt między wtyczką A a wtyczką B i tylko specjalista od danego cmsu jest w stanie to wychwycić (tzn sklep nie sypie errorami, ale np. nie coś nie działa).

ja też nie wyobrażam sobie, że hosting rozwiązuje tego typu problemy i ma ludzi którzy są specjalistami
  • Odpowiedz