Wpis z mikrobloga

Dla kogo będziesz tworzył tę muzykę, jak każdy będzie słuchał generowanej w czasie rzeczywistym idealnie w jego gust?


@bzdr: dla siebie, bo mam przyjemność z procesu tworzenia. I dlatego właśnie AI nie jest dla mnie żadnym zagrożeniem.

Zagrożeni są komercyjni wyrobnicy (a ci nie są artystami tylko rzemieślnikami, tak jak bednarze) oraz Wielcy Artyści którym nie chodzi o dzieło samo w sobie, a o fakt bycia autorem (= własne ego).
przy czym żeby bot tak umiał, to wrzucono do niego bez pytania twoją pracę, a finalnie zostanie to użyte przeciwko tobie


@bzdr: a Ty myslisz, ze jak to wyglada normalnie u artystow? xd Juz nie #!$%@?, ze kazdy jest kreatywny i ma indywidualny styl. Zwykle nie ma i rżnie od innych
@BennyLava

Jestem muzykiem

czekam z niecierpliwością, aż będę mógł odpalić program i wygenerować sobie dokładnie takie solo na saksofonie jak potrzebuję

Po czym w drodze do domu włączę na Spotify nie playlistę, ale generowaną w czasie rzeczywistym przez AI muzykę, która jest stworzona idealnie w mój gust


O ja pie#@le, dobrze, że nie dożyję czasów kiedy AI zrobi za ciebie wszystko, a ty będziesz mógł zbierać kokosy i żyć pełen satysfakcji i
@sing: Radio to nie AI ktore zabiera prace i sztuke.

Takie AI tworzy dwa dosyc powazne problemy:
1. Znowu zwieksza akumulacje kapitalu w rekach malej garstki ludzi rozwalajac dużą czesc rynku
2. Pozbywa nas ludzi takiej ostatniej „ludzkiej” szczątki czyli sztuki.

Technologia powinna pomagac, a nie niszczyć nas.
dla siebie, bo mam przyjemność z procesu tworzenia. I dlatego właśnie AI nie jest dla mnie żadnym zagrożeniem.

Zagrożeni są komercyjni wyrobnicy (a ci nie są artystami tylko rzemieślnikami, tak jak bednarze) oraz Wielcy Artyści którym nie chodzi o dzieło samo w sobie, a o fakt bycia autorem (= własne ego).


@BennyLava: komercyjnych wyrobników mam gdzieś, tak samo jak maszyny parowe i zabieranie pracy, ale każdy twórca, jakiego znam, ma potrzebę
Nie, twoje pytanie zawierało tezę, dokładnie tak jak "czy przestał pan już bić żonę?". Jak wrzuciłem Ci dosyć szczegółowy artykuł to nagle niepotrzebne technikalia. xD

Ale ty już #!$%@?. Zawierało przecież twoją tezę człowieku xD. Możesz odpowiedzieć jak chcesz - technicznie, nietechnicznie, jeden #!$%@?. Twoją odpowiedzią było odwołanie do samego procesu generowania obrazów (kompletnie niezwiązanego z oryginalnym pytaniem) połączone z jakimś wymykiem z Himarsami i sugestią, że jestem za głupi na odpowiedź
w tym jakże cudownym, wypranym z duszy, ludzkiego kunsztu i wyższej kultury świecie.


@FieldsOfHope: jest i pierwszy uduchowiony Wielki Artysta.

Wam wszystkim zagorzałym fanom takich rozwiązań przypomnę, że sztuka to nie tylko końcowe dzieło, ale sam proces jego tworzenia.


Nie ma czego przypominać bo ja dokładnie w tym komentarzu, który cytujesz, otwarcie postawiłem tezę, że liczy się dzieło, a nie proces. Ludzie podziwiają Mona Lisę nie dlatego, że da Vinci namalował
@loczyn: zagrożeni to są wszystkiego rodzaju graficy/ilustratorzy czy tam web designerzy a nie artyści. Następni w kolejce są programiści


@cyjannn: Graficy czy illustratorzy nie moga byc artystami?
może i jestem bezużyteczny, ale przynajmniej potrafię czytać i nie #!$%@?ć się bez zrozumienia w dyskusję, matole bez szkoły.


@bzdr: synku, gdybyś ty miał takie wykształcenie i zawód jaki mam ja, to być może ktokolwiek mógłby cię nazwać człowiekiem.

Człowiekiem. Nie bezużytecznym i agresywnym tworem, błagającym by AI nie robiło twojej miesięcznej pracy w minutę. Pozdrów kolegów z ASP.
@mozis: Niedługo wyjdą dodatkowe licencje na oprogramowanie, teksty i obrazy w których będziesz wyrażał zgodę na przetwarzanie i poddawane analizie przez AI. Róbcie screeny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@loczyn: chodzi mi o takie codziennie prace, do których będę mógł wykorzystać AI zamiast płacić grafikowi np. animacje na stronę www czy do broszury reklamowej


@cyjannn: No moze jakies z dupy banery to spoko ze nie bedzie potrzebny, ale AI glownie żeruje i celuje w concept art, czyli w sumie takie najbardziej „artystyczne” pole do popisu dla grafików