Wpis z mikrobloga

Witam szanowne Mirki. Piszę tutaj zgodnie z poleceniem chłopaków z wykopaliska. (Jestem tu nowy)

Mam JDG i planuje wziąć leasing. Interesują mnie największe mankamenty działania poszczególnych firm leasingowych. Co wam najbardziej przeszkadzało, jakie są nieuczciwe zagrywki banków, z którymi mieliście do czynienia, coś co zdarza się najczęściej lub najbardziej denerwuje.

Chcę się dowiedzieć na co muszę być gotowy. Z góry bardzo dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#leasing #biznes #samochody #banki
  • 5
@burybogus: Przestudiuj TOiP. Wiele ludzi się kłóciło jak przyszedł mandat i poszło przefakturowanie oraz za opłatę za ubezpieczenie obce.

Generalnie jak płacisz na czas + nie masz jakichś szkód to każdy leasing to będzie to samo.
@burybogus: Brak kontaktu z BOK po zawarciu umowy, szereg zaniedbań w obsłudze, wydłużanie cesji, likwidacji szkód etc. I rodzynek z ich OWUL:

16. Finansującemu przysługuje w każdym czasie prawo jednostronnej zmiany wysokości rat leasingowych oraz innych opłat i należności, w tym wartości końcowej
przedmiotu leasingu, wynikających z Umowy Leasingu, a co za tym idzie opłaty leasingowej, w następujących przypadkach:
a) w przypadku UL kalkulowanych na podstawie zmiennej stopy bazowej – gdy
@burybogus: tabela opłat i prowizji. Poza tym nie ma większych różnic. Dopóki płacisz każdy jest OK :) Mam doświadczenie z Santanderem, Mleasingiem i Getinem. Chyba, że myślisz o sprzęcie czy wyposażeniu firmy, wtedy warto Grenke sprawdzić.