Wpis z mikrobloga

Mireczki, rezerwuje lot z #wroclaw do Chicago i mam 1h10min na przesiadkę na trasie Wrocław - Frankfurt, Frankfurt - Chicago. Całość na jednym bilecie lufthansy, lot transferowy.

Czy 1h10min starczy na przesiadkę we Frankfurcie czy to spore ryzyko? Bo potem jeszcze odprawa w Niemczech z paszportem -_-

#lufthansa #frankfurt #podroze
  • 14
@PuDZ: historia sprzed 2 lat, ale jakim #!$%@? gównem jest Lufthansa i ich CS. Miałem lot z Wrocławia do Genewy z przesiadką we Frankfurcie. Wszystko tez Lufthansą. Zgłaszaliśmy wiedząc, że jest późnienie iż mamy kolejny lot do Genewy. Mimo #!$%@? jak poparzeni i dotarcia chwilę po zamknięciu boardingu kazali nam przebookowywać bilet. Na szczęście udało się, bo kolejny lot za 2h i udało się. Ale też musileiśmy aż dymać do gatu
@czarny_matt94: jak ja lecialem tym polaczeniem do genewy, to mi zgubili bagaże (albo to bylo lotem przez wawe...), anyways byla godzina na przesiadke. Bagaze dowiezli po 5 dniach, 2 dni przed powrotem ;) jak sie pozniej okazalo, to jest norma na tym polączeniu, bo jest za malo czasu na przerzucenie bagazy i tak bylo co tydzien jak ktos lecial z takim miedzylądowaniem ;)
@PuDZ: 1:10 z bagażem, to jest niestety mało. Jak będziesz miał farta, to wszystko pójdzie gładko, ale sprawdź alternatywy, tzn. co się stanie jeśli nie zdążysz.

Robiłem przesiadki przez Monachium i Frankfurt, ale z podręcznym, to wtedy 1h było ok, to było dokładnie tyle czasu ile było potrzeba żeby wysiąść z jednego samolotu, wpaść do kibla, wziąć wodę i wsiąść do kolejnego, mimo dużych odległości. Nawet jak było opóźnienie jednego lotu,
: 1:10 z bagażem, to jest niestety mało. Jak będziesz miał farta, to wszystko pójdzie gładko, ale sprawdź alternatywy, tzn. co się stanie jeśli nie zdążysz.

Robiłem przesiadki przez Monachium i Frankfurt, ale z podręcznym, to wtedy 1h było ok,


@Iudex: ale wiesz, że z rejestrowanym jest mniej #!$%@?, bo przeładowują go bezpośrednio z samolotu do samolotu?( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PuDZ: na przesiadkę powinno wystarczyć. Ciekawe
@PuDZ: pewnie zdążysz, bagaż też doleci ja teraz mialem tak w Atenach miala byc godzina na przesiadkę bylo 40 minut z kontrolą etc. i zdążyłem ale koszmar i bieganina :) Sprawdz sobie na stronie z którego gate, ale Lufa przy lądowaniu informuje o połączeniach i jaki gate. Na bagażu powinni wrzucić naklejkę "quick transfer" taką miałem. Lot greckim Aeganem.
@Ogau Dla Ciebie, ale to nie oznacza że jest z tym sprawniej, bo pracusie na lotnisku mają swoje tempo i #!$%@? ich obchodzi Twoje przesiadka.
@PuDZ: w grudniu mi dwa razy nie doleciał bagaż przy podobnej przesiadce z Warszawy do San Francisco. Ale wcześniej nie miałem problemów. Więc jest szansa że będzie ok, ale gwarancji nie ma.