Wpis z mikrobloga

@Saule: Dobrze mi się tu żyje. Mam znacznie lepsze warunki pracy niż w Polsce; Wilno podoba mi się, jest znacznie prawdziwsze i ciekawsze niż Warszawa; do Polski mam niedaleko, dlatego utrzymywanie relacji z bliskimi jest wykonalne; dużo komfortu daje mi fakt, że w sytuacji nadzwyczajnej mogę wsiąść do samochodu i za trzy godziny być w Polsce.
Na minus - wysokie ceny i srogie zimy. Jasne, że ceny nie takie jak w
  • Odpowiedz
@szaroblekitny: Dzięki za odpowiedź, to dla mnie kawał wartościowych informacji.

Widzę, że masz zablokowany priv, więc spytam tutaj.

Skąd czerpałeś rzetelną wiedzę o Litwie zanim zdecydowałeś się wyjechać? Są jakieś ciekawe portale informacyjne, które mógłbyś polecić? Chcę mieć realistyczne oczekiwania
  • Odpowiedz
@Saule: Wiedzę o Litwie czerpałem z przewodnika turystycznego, wikipedii, "Potopu" i paru innych źródeł, jednak żadnego z nich nie określiłbym jako jednocześnie rzetelne i wyczerpujące :) :(

Dobrym sposobem na poznanie kraju jest grzebanie w internecie, rozmowy ze znajomymi Litwinami i samodzielne wędrówki po Wilnie czy Kownie. Nie znam jednak jednego dobrego i kompletnego źródła, które byłoby pigułką wiedzy o dzisiejszej Litwie. Właśnie dlatego zacząłem pisać moje teksty :)
  • Odpowiedz