Wpis z mikrobloga

Poszukuję stacji dokującej do macbook air m2 która:
1. Obsłuży 2 monitory - z tego co wiem to potrzebuję stacji z DisplayLink.
2. Będzie miała możliwość wyłączenia zasialania laptopa przy jednoczesnym działaniu ekranów i usb w stacji. Laptop będzie podpięty do stacji 24h, a nie chcę przy okazji zabijać baterii.

Polećcie coś proszę.

#macbook #macbookair #apple #stacjadokujaca #usbc #thunderbolt #displayport #hdmi
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wykopalek: co do punktu 2 to instalujesz aldente i bateria nie jest ładowana, zasilanie idzie bezpośrednio do łapka i ją omija na jakim chcesz poziomie naładowania (domyślnie 80%).
@MannaR: Serio to działa z całkowitym ominięciem baterii? W moim poprzednim komputerze mogłem ustawić coś takiego w biosie, ale ostatcznie i tak wszystko przechodziło przez baterię. Jeżeli tak jest to dzięki za super poradę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykopalek: MacOS wyświetla, że bateria nie jest ładowana w tym momencie. Czy tak jest do końca to nie wiem, by trzeba było zmierzyć napięcie terminalach xd Ale przy korzystaniu od sierpnia w ten sposób, że w domu mam go przez większość czasu podpiętego pod ładowarkę i ustawione 70% system pokazuje 23 cykle i 100% zdrowia baterii.
@wykopalek: Co do punktu 1, to swego czasu była popularna stacja od Della model D6000, używane chodzą na OLX po >= 450 zł. Sam się chyba swojej zresztą też będę pozbywał. W każdym razie, to technologia faktycznie nazywa się DisplayLink