Wpis z mikrobloga

Długo zastanawialam sie nad wzięciem psa i było to wciąż odkładane, ale jak dowiedzialam sie, ze znajoma ma szczeniaki serce zabiło mi mocniej i poczułam, że to musi byc to ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak wiec stalo się, czekam az urośnie i bedzie mogła byc juz ze mną. Ekscytacja na krawędzi stresu. Pytanie do psiarzy. Jak przygotować się do pieska, ktory bedzie trzymany w domu ? Na co zwrócić uwagę ? Jak się przygotować? Dodam, że jest to suczka mix z border collie. Myślę o klatce kennelowej. Prosze o wszelkie rady!

#pieski #adopcja #psiarze #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@Lotttee33: Z mieszańcami jest różnie, ale border collie to ogólnie inteligentne i posłuszne psy, tylko wymagają dużo uwagi od człowieka, lubią się uczyć sztuczek. Szybko się przyzwyczajają do pewnego rytmu dobowego, więc przygotuj się że godziny spacerów i posiłków będą stałe każdego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie pies w domu potrzebuje poczucia spokoju i bezpieczeństwa, więc legowisko w cichym miejscu, gdzie nie będziesz musiała go często
  • Odpowiedz
@Lotttee33: U mnie pierwsze pół roku ze szczeniakiem - non stop go obserwowałam. Całe dnie, chyba że nie spał, a spał mało (No noce przesypiał, bo jak kilka nocy z rzędu jęczał w legowisku, to został wzięty do łóżka i już spał jednym ciągiem 9-10 godzin eh). Ale za dnia ciągle łażenie za nim i "nie wolno", bo ciągle coś probował zjeść (firana, fotele, smieci, kapcie, no wszystko gryzł)

Już jak
  • Odpowiedz