Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z was programistów 15k albo ogólnie z rol IT przekształcił swoją karierę na coś poza IT? Czuje sie wypalony, wewnetrznie czuje brak spełnienia, w lepszą pogodę teskknie za przyrodą, brak ruchu i siedzenie przed biurkiem mnie osłania i przytłacza tak jak i powtarzalne czynności. Żeby nie było - w IT od skończenia technikum - 8 lat, certy kiedyś ogromna chęć rozwoju ktora zamarła 2 lata temu... 8 różnych firm, ciągle wypłata w góre ale im wiecej zarabiam tym mniej zadowolony z pracy / życia jestem #burnout

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c1bf389b546c8bee049288
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ja po roku rzuciłem pracę w IT. Może 15k nie zarabiałem ale miałem te same problemy, o których piszesz. Przerzuciłem się na chłodnictwo gdzie myślę że bardziej spełniam się zawodowo i przede wszystkim praca już mnie tak psychicznie nie męczy. Nie dostaję już tej "depresji" od ciągłego siedzenia przed monitorem i klikania tego samego.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jasne, że możesz się przekwalifikować. Jeżeli czujesz że to nie to, to nie ma sensu iść w to dalej.
Tylko:

w lepszą pogodę teskknie za przyrodą, brak ruchu i siedzenie przed biurkiem mnie osłania i przytłacza tak jak i powtarzalne czynności


Pytanie czy takie coś znajdziesz. Bo pójście np. w finanse czy inne biurowe, będzie to samo. Jedynie praca fizyczna byłaby good, ale powtarzalne czynności będą (jak 90% prac).

Jest
  • Odpowiedz
WybitnyWybraniec: Chyba bym głupi musiał być aby dla tak wysokiej pensji którą zarabia 1% populacji czuć jakiekolwiek wypalenie.
Wypalenie to mogą czuć Panie na urzędzie, kasjerzy, magazynierzy, osoby robiące na taśmie...
Ale Ci z IT? Może tak piszę, bo IT to moja pasja. Jeszcze ta super pensja. Dlatego wypalenie jest mi zupełnie obce.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz