Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, czy prywatna firma może zatrudnić na staż prawie 40-letnią osobę? Na staż absolwencki się już chyba nie łapię, bo on jest z tego co czytałem do 26. roku życia, w dodatku studia kończyłem jakieś 2 lata temu.. A na stanowisko o jakie chodzi ta firma zatrudnia tylko na staż (normalnie płatny, ale musi być staż bo przyucza się pracownika od zera) i teraz się zastanawiam, - niestety w necie widzę głównie informacje dotyczące stażu z Urzędu Pracy a tu nie o to chodzi. Szkoła zaoczna i staż chyba też nie wchodzą w grę ze względu na wiek? :/ Może jest tu ktoś kto się na tym zna

I w ogóle dużo taka firma by straciła jakby zamiast stażu zaoferowała umowę o pracę lub zlecenie?
#praca #staz #prawopracy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c23a0601f4c80d19016103
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Są różne formy, zapytaj u siebie w urzędzie, bo pomoc dotyczy osób skierowanych do pracy przez urząd, czyli musi to być firma, która zwróci się do urzędu o takiego pracownika. Możesz wybrać z firm, które się zgłosiły lub znajdź firmę, która będzie chciała i zgłosi do urzedu pracy swoją ofertę.

Co do zysków i strat, to nie da się tego wyliczyć. Niektórym nie będzie się chciało vawuc w te całą papierologię
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak sama finansuje ten staż to może zatrudnić. Jak musisz sobie załatwić finansowanie to idź do UP i zapytaj. Kurde, oni nawet na staże do sklepu czy na pole (takie na wsi) wysyłają, więc Twoja sytuacja nie jest jakaś najgłupsza ;D
  • Odpowiedz