Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pierwsze mieszkanie dostałem od rodziców jak skończyłem studia w wieku 25 lat. Poszło od razu na wynajem. Zaraz po tym wyjechałem do pracy w Szwajcarii. Listopad 2022 kupiłem drugie mieszkanie za gotówkę uzbierana po 5 latach na emigracji plus kasa za wynajem pierwszego. W mieszkaniu mieszka już mój znajomy. W tym tygodniu wziąłem 70k franków kredytu za które kupie kawalerkę. Dwa pierwsze będą mi spłacać ten kredyt plus moją pensja aby jak najszybciej go spłacić i wrócić do kraju na stałe. Przechodząc do meritum tego wszystkiego. Byłem w Polsce na święta i spotkaliśmy się w gronie znajomych. Wiadomo trochę popilismy, a jak to bywa ludzie po alkoholu są albo głupi albo szczerzy. I nagle parę osób wjechało na mój temat. "Ty to masz 30 lat i ani dzieciaka ani kobiety. My już po ślubach i dzieci niedługo od chowane, a Ty co? ". Zamurowało mnie, że nawet nie byłem w stanie nic powiedzieć tylko wstałem i wyszedłem. Oczywiście na drugi dzień były telefony i smsy że alkohol itp. Powiedziałem, że nasze znajomości skończył się wczoraj i do dzisiaj z nikim nie gadam. Czy waszym zdaniem dobrze zrobiłem tak postępując? Nie mam innych znajomych oprócz tych paru osób. Zdaje sobie sprawę, że zmarnowałem ważny okres w życiu człowieka w którym większość bierze ślub i stara się o dziecko. Jednak była to moją świadoma decyzja. Oni są #!$%@? w kredyty na 30 lat wiązac koniec z końcem lub mieszkając kątem u teściów i będą dawać mi złote rady. Prosiłbym o jakieś merytoryczne komentarze bo potrzbuję z kimś pogadać a naprawdę nie mam z kim. #emigracja #zycie #zwiazki #zycie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c3931001f4c80d19018ee2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 24
30 lat u faceta to nic strasznego spokojnie zdazysz zalozyc rodzine i miec dzieci, tylko jak trafisz na odpowienia osobe to w miare szybko trzeba isc z tematem a nie bawic sie w kilka lat chodzenia, kilka lat zareczeni itp. Ja z wlasnego doswiadczenia mam tak ze moja poznalem w wieku 33 lat. Dalej potoczylo sie szybko bo pierwszy dzieciak w drodze byl po 6 miesiacach.

Wiec moja rada jezeli wiesz czego
Pierwsze mieszkanie dostałem od rodziców jak skończyłem studia w wieku 25 lat.

Jednak była to moją świadoma decyzja. Oni są #!$%@? w kredyty na 30 lat wiązac koniec z końcem lub mieszkając kątem u teściów i będą dawać mi złote rady.


@AnonimoweMirkoWyznania: Podjąłeś świadomą i dojrzałą decyzję otrzymania mieszkania od rodziców. Nie to, co te dziecioroby, które takiej decyzji nie podjęły. A przecież mogły ( ͡° ͜ʖ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: jaki delikatny jesteś, wystarczyło powiedzieć że masz inny model i plan na życie, chcesz uzyskać niezależność finansową, a na związki może kiedyś przyjdzie czas, płatku śniegu
Sam mam podobny model i też mi to ludzie zarzucają, ale takie wybory podjąłem i trudno, zawsze mogłem przepić to bym i zdrowia nie miał
Dalej potoczylo sie szybko bo pierwszy dzieciak w drodze byl po 6 miesiacach.


@Dungal: po 6 miesiącach związku to ja jeszcze bym się plecami nie odwrócił do partnerki, a ten już dzieci robi.. XD
Im większe doświadczenia tym uważam, że dłużej trzeba poznawać jakaś osobę.. obecnie ani myślałbym o dzieciach wcześniej niż po 10 lat związku gdzie mieszkamy ze sobą, a że najmłodszy nie jestem, to dzieci mieć już nie będę.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Nie mam innych znajomych


No jakoś wcale się nie dziwie, robisz fochy jak prima balerina z podstawówki. Było powiedzieć jasno co dla Ciebie jest ważne, jakie masz plany itd, a Ty strzeliłeś focha i wyszło ze nie wiedziałeś co powiedzieć to się ulotniles