Wpis z mikrobloga

  • 1
@OsiemPiec
2k/m2 wystarczy i to z umeblowaniem. Policz m2 podłóg, gładzie, farba, kwestia czy wymiana instalacji. Najdrożej wychodzi łazienka i tu sky is the limit. Kuchnia+sprzęt też znaczny wydatek.
  • Odpowiedz
  • 0
@TRop3r: dzięki. Sam nie będę robił na pewno, natomiast chce porównać jakoś wyliczenia w zakupie z wtórnego bez remontu vs z pierwotnego gdzie trzeba wykończyć.
  • Odpowiedz
@OsiemPiec: ok. 3 tys/m trzeba liczyć w średnim/niskim standardzie. Ja zaczynam wykończenie za chwilę, wydałam już 40 tys, mam wrażenie że jeszcze nic nie kupiłam. Mieszkanie 46m.
  • Odpowiedz
  • 0
@suddenly: No właśnie się zastanawiam też czy metraż nie obniży średniej ceny na m2. Ja celuje w 80-90 m2 i tam koszt łazienki i kuchni z całym sprzętem powinien się bardziej rozłożyć. Ale widzę, że bezpiecznie będzie przyjąć 2.5 tys bo zawsze coś wyjdzie...
  • Odpowiedz
@suddenly: Trzeba być ułomnym umysłowo, żeby nie zmieścić się w 1,5k/m2. Rok temu wyremontowałem kawalerkę za 1k/m2 pod wynajem. Łącznie z wymianą okien, co pochłonęło 20% budżetu. Jedyne czego nie tykałem to elektryka bo akurat jedyne co było okej. Sam nie robiłem praktycznie nic poza skręceniem mebli i małą przeróbką instalcji wodnej, co zajęło mi w sumie 3 dni - nawet malowaniw scian i panele robił mi ziomek. A wieksze mieszkanie
  • Odpowiedz