Wpis z mikrobloga

Mam OnePlus 9 Pro od 2 lat i już mam dość tej firmy.
Co aktualizacja to jakieś problemy, a później ich naprawianie długimi miesiącami.
Ostatnia, najlepiej działająco wg mnie wersja OxygenOS to 11.2.10.10, potem już było tylko gorzej:
- OOS 12 - mikrozawiechy, grzanie się telefonu, migocący ekran na niskim (automatycznym) odświeżaniu. Tragiczny żywot baterii. 3 do max 4h SoT.
- OOS 13 - ostatnia aktualizacja poprawiła małe błędy tego gównianego "ColorOSa". Nadal mam mikrozwieszki, ekran nie reaguje za każdym dotknięciem jak w OOS11, czasem nie mogę odblokować tel. za pomocą odcisku palca, bo czytnik się zacina. Jedyne plusy tej wersji to ciut poprawiona żywotność baterii, choć i tak nie umywa się do OxygenOS 11.2.10.10 oraz security patch z grudnia 2022 (a mamy końcówkę stycznia 2023).

OOS 12 i 13 to męka. Mam dość, wracam w weekend do OOS 11. To była najlepsza, najbardziej stabilna wersja systemu. Dobra żywotność baterii (5-6 h SoT), szybkość i responsywność. Minus to poprawki zabezpieczeń chyba z 11.2020 r.
To był mój ostatni telefon od OnePlus. Gorąco odradzam smartfony tej firmy.

#oneplus #oneplus9pro #oneplus9 #oxygenos #telefony #android #smartfon
  • 10
@deafpool: i cyk, downgrade zrobiony. Najpierw z OOS 13 do OOS 12, a następnie z OOS 12 do OOS 11. Jest perfekt. Wreszcie stabilny i responsywny telefon, nieobciążony nowymi śmieciami ze najnowszego androida, z długo trzymająco baterią.
deafpool - @deafpool: i cyk, downgrade zrobiony. Najpierw z OOS 13 do OOS 12, a nastę...

źródło: yzopk

Pobierz
@deafpool: A mi ani bateria lepiej nie trzyma na androidzie 12 ani na 13. Zawiechy mialem na obydwoch wersjach androida i odechciewa mi sie tego calego Oneplusa. Myslalem, ze bede zadowolony wymieniajac 6T na 9Pro ale z kazdym dniem mysle czy go nie wymienic na jablko i miec chwile spokoju z telefonami. Aparat robi moim zdaniem sliczne zdjecia ale boli mnie slaba bateria i co chwile jakies problemy z softem. To
@letik: Czyli masz identyczne odczucie co ja oraz setki użytkowników forum OnePlusa. Wczoraj przesiadłem się z Adroida 13 na Androida 11 (OxygenOS 11.2.10.10) i jestem znów bardzo zadowolony z mojego telefonu. Niestety OnePlus, którego kiedyś znaliśmy umarł i z każdym następnym updatem jest co raz gorzej. Polecam przesiadkę na OxygenOS 11.2.10.10. Telefon znów odżył. Jest szybki, bateria znów dobrze trzyma, nie ma zawieszek ani migoczącego ekranu.