Wpis z mikrobloga

Miałem konto eBay US, na przestrzeni lat kupiłem tam parę winyli, których w Polsce bym nie dostał. Od kilku miesięcy eBay się ze mną nie lubi, dla przykładu: logowałem się do portalu US to przenosiło mnie na polską wersję, dostawałem wiadomość na portalu US i nie mogłem na nią odpowiedzieć bo prowadziło mnie do wersji PL, gdzie skrzynka pusta. Wkurzające, no ale nie dałem się zmusić do korzystania z polskiej wersji.

Na szczęście jednak eBay poradził sobie z problemem. Dostałem dożywotniego bana w serwisie.

Informujemy, że Twoje konto eBay zostało trwale zawieszone ze względu na podejmowanie na nim działań stwarzających zagrożenie dla całej społeczności eBay. Rozumiemy, że może to być frustrujące. Podjęcie tej decyzji było trudne, ale konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo na naszej platformie handlowej.


Na maile z pytaniem, o co chodzi wraca mi zwrotka:

Twoje konto zostało zawieszone, gdyż stanowi ryzyko dla serwisu eBay i jego społeczności. Ponieważ eBay jest firmą internetową, a członkowie naszej społeczności są naszymi klientami, musimy dokładnie rozważyć ryzyko związane z dopuszczeniem użytkowników do korzystania z naszej witryny. Od czasu do czasu znajdujemy konta, które wiążą się z niedopuszczalnym poziomem ryzyka i takie konta zostają zawieszone. W związku z powyższym, podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Odwołanie od tej decyzji nie będzie możliwe.


W chwili obecnej jestem tam świeżo po kupieniu dwóch ofert, już je opłaciłem, ciekawe, czy mi je wyślą. Ostrzegam Was wszystkich przed ebayem, widać, że lokalizacja Polska to dla nich odpowiednik jakiegoś, za przeproszeniem, Senegalu. Wygoglałem problem, nie jestem jedyny - sporo Polaków potraktowano tak samo, w tym nawet i firmy, które były na ebayu po kilka lat i miały tysiące ofert.

#ebay #internet #allegropl #handel
  • 5
@Wychwalany: Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego tak jest, myślałem że jest to spowodowane uruchomieniem ponownie polskiej wersji serwisu. Nie rozumiem, po co blokować mnie, skoro ja tylko kupuję i każdy sklep internetowy by mnie chciał xD
@mateoaka: @Wychwalany eBay jest po prostu upośledzony - tam bardzo łatwo dostać bana za byle co, a potem nie da się dowiedzieć o co im tak naprawdę chodzi, bo ci tego nie powiedzą "ze względów bezpieczeństwa".
@mateoaka: Ja mam jedno konto z którego mogę się logować na wszystkich wersjach językowych i normalnie widzę wiadomości na każdym z nich, nie mam tego typu problemów z automatycznym przerzucaniem pomiędzy wersjami. Konto zakładałem przez .com