Wpis z mikrobloga

#silka #silownia #mikrokoksy

Planuję wyposażyć się w hantle regulowane póki co z max obciążeniem po około 18-20kg. Do tej pory na siłowni korzystałem z osobnych hantelek dla każdego ciężaru, zastanawiam się czy konieczność wkręcania śrub nie będzie troche mozolna jeśli będę chciał często zmieniać obciążenie? Z tego powodu rozważam kupienie wersji z
płaskim gryfem i zaciskami, ale widziałem sporo opinii że może być to trochę niebezpieczne, aczkolwiek przy większości typowych ćwiczeń to chyba i tak nie będzie miało różnicy, prawda ? No i gdybym zauważył że się luzują mógłbym zawsze dokupić jakieś droższe zaciski. Co sądzicie ?
  • 3
@jkd10: Jeśli będziesz zmieniał często ciężar, to tak - będzie to upierdliwe. Czy będzie Ci to przeszkadzało? Nie wiem. Co do zacisków, to jeśli masz wątpliwości, czy wytrzymają, to bym nie ryzykował. Przecież "bezpiecznym" ćwiczeniem będzie raptem uginanie ramion, ale i wtedy obciążenie może spaść Ci na stopę. Przy innych w większości możesz oberwać w głowę/szyję/tors w zależności od tego jak spadnie (wyciskanie na klatkę/barki, wyciskanie francuskie, skull crushers (tutaj mogą
Generalnie nie mam jakichś mocnych wątpliwości, widzę że ludzie używają takich zacisków i raczej nie widziałem jakichkolwiek historii w których komuś coś się stało, chciałem w sumie spytać czy ktoś miał jakieś problemy tego typu, ale myślę że obserwując jak mocno trzymają i stopniowo zwiększając obciążenie będę w stanie ogarnąć temat