Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do bardziej doświadczonych graczy na XTB. Wiem, że można u nich handlować bezpośrednio w $ unikając tych prowizji za przewalutowania, a wypłaty robić na konto USD w Pekao (też bez kosztów). A czy da się jakoś nie tracąc ma kursach zamienić te USD z powrotem na PLN w Pekao? Bo te kursy w ich kantorze to fuj... Jest jakiś sprawdzony sposób?

#xtb
  • 6
@Dabido: Kantor Pekao kiedyś miał słabe kursy i zakładam, że jest tak nadal, więc rozumiem w czym problem. Jakimś rozwiązaniem może być przerzucenie tych dolarów na Revolut i tam wymiana na PLN, ale weź pod uwagę, że tam funkcjonuje limit bezpłatnej wymiany do 1000 euro na miesiąc, więc będziesz potrzebować plan premium za 30 PLN/miesiąc.
A czy da się jakoś nie tracąc ma kursach zamienić te USD z powrotem na PLN w Pekao? Bo te kursy w ich kantorze to fuj... Jest jakiś sprawdzony sposób?


@Dabido: Skorzystaj z innego kantoru, nie ma obowiązku wymieniać w Pekao.
Przykładowo: (musisz sobie poszukać gdzie będzie najlepszy kurs w danej chwili)
- KantorEkspert
- Walutomat
Jakimś rozwiązaniem może być przerzucenie tych dolarów na Revolut i tam wymiana na PLN...


@poznaniak
Dzięki, myślałem o Revolut w tą w stronę też, ale chyba nie da się do nich bezpośrednio USD wpłacić? A przelewy Swift są raczej drogie...
O tagu będę pamiętał ma przyszłość, thx.

Skorzystaj z innego kantoru, nie ma obowiązku wymieniać w Pekao.

Przykładowo: (musisz sobie poszukać gdzie będzie najlepszy kurs w danej chwili)
- KantorEkspert
- Walutomat
@Asceus
Dzięki, wszystko już chyba rozumiem. Troszkę gorsze te kursy mają od Revolut, ale finalnie te kantory są chyba najlepszą opcją, bo nie widzę opcji bezkosztowej wpłaty USD na Revoluta (i ich limit).