Wpis z mikrobloga

Hej chciałbym przejść na b2b, ale jestem podatkowym półgłowkiem. Jak słucham o tych wszystkich progach itd. i slysze mozesz to ale jesli zrobisz to, to dostaniesz, z kolei jak zrobisz to blokujesz ulge z robienia czegos innego, co daje ci mozliwość wziecia ulgi dla samotnych matek.
Potrzebuje kogoś kto się na tym zna i wytłumaczy mi łopatologicznie jakie są moje opcje, jaki typ działalności powinienem otworzyć, o jaką kwotę na umowie powinienem poprosić jeśli pensje mam 16k brutto itd.

Wiem, że Mentzen ma taką opcje pt. pierwsza działalność gospodarcza, ale kosztuje to 650 zł za godzinę. Wydaję mi się że to usługa wysokiej jakości, ale ja nie jestem na etapie gdzie mogę ten czas wykorzystać. Nie wiem absolutnie nic poza słowami kluczami.

Czy zna ktoś i jest w stanie polecić jakąś kancelarie lub nawet kogoś kto ze mną się połączy i pomoże zrobić checklistę rzeczy które muszę ogarnąć czyt. zapytać w robocie, za w miarę rozsądną cenę? Z góry dziękuje!

#podatki #b2b
  • 6
@C233
Mirku,uderz do pierwszego z brzegu biura rachunkowego - tam Ci wszystko wyjaśnią i jeszcze pomogą działalność założyć. W zależności od branży pomogą dobrać odpowiednie opodatkowanie (ryczałt/skala/linia).
Nic się nie cykaj, nie Ty pierwszy i nie ostatni. Policz sobie tylko ile byś chciał zarabiać na rękę względem obecnego wynagrodzenia to Ci pomogą dobrać kwotę netto na fakturze dla Twojego pracodawcy.
@C233: poleca mmój kalkulator https://jakipit.pl to ci pomoże wybrac formę opodatkowania. Możesz też przetestowac ulgi w tym te dla dzieci. Jak masz żone to problem robi się bardziej złożony i wtedy lepiej sie skonsultować
Tutaj reflink ze zniżką do księgowości której używam
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe

16k brutto to 19276 netto na fakturze bo tyle go wynosi go Twoja praca. Możesz coś tam odpalić pracodawcy ale nie za dużo. Cały zysk ze składek społecznych
@C233: witam ponownie, ogarnąłem już sobie od kolegi księgową która w tym pomaga, ale mam jedno ostatnie pytanie trochę dummy. Od kogo zacząć proces, od firmy, mówię im że chcę i negocjuje stawkę i potem idę gadać z doradcą o podatkach, czy najpierw powinienem wiedzieć wszystko i na sam koniec walę do firmy i negocjuje stawkę?