Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich. Co się dzisiaj stało to ja nawet nie. Jestem konstruktorem w pewnej firmie. Projektuję różne rzeczy, ale glównie kurniki mobilne. Jakoś rok temu dostaliśmy zamówienie na 2 małe kurniki z Anglii. Wiedzieliśmy, że kurniki trafią prawdopodobnie na farmę Jeremego Clarksona, który nagrywa swój show Farma Clarksona dla Amazon Prime Video.

Kurniki zostały dostarczone, a my czekaliśmy na premierę 2 sezonu. Nie wiedzieliśmy czy kurniki w ogóle pojawią się w programie, a jeśli tak to w jakim wymiarze czasowym i czy nie zostaną pokazane jak niegdyś Polonez w Top Gear.

Dzisiaj była premiera 2 sezonu, nasz kurnik pojawił się w programie i szczęki nam opadły. Kurnik jest pokazany dobre 5 minut i Clarkson jest nim zachwycony. Nie wiem jeszcze czy pojawia się w dalszej części programu i czy nie zostaje gdzieś mimo wszystko zjechany, ale jestem dumny, że efekty mojej pracy pojawiły się w tym programie.

Może są tu jacyś spece od reklamy, którzy mogą ocenić ile warta byłaby reklama o takich zasięgach w tradycyjnych kanałach marketingowych?

Dla zainsteresowanych nasz kurnik jest pokazany w 2 odcinku 2 sezonu około 11 minuty.

#topgear #amazon #chwalesie #seriale #inzynieria #ciekawostki #marketing
  • 60
@Kowalns: nie znam się na rynku, ale skoro są osoby gotowe zapłacić ponad 10tys € za budę, w której srają kury, to tylko mogę wam pozazdrościć biznesu. Gratki ()
@uszanowanko: W windows wszystko co widzisz na ekranie można zrobić zrzut ekranu. Win + PrtScr. Zapisuje w png, do domyślnego folderu, który można zmieniać jak się "zapełni".
Obajtek policzy Ci ekwiwalent ( ͡º ͜ʖ͡º)

zaznaczam że nie oglądałem tego odcinka i zakładam że nie pada nazwa firmy. Jeśli tak to ekwiwalent reklamowy wynosi równe 0.
Ewentualnie Clarkson reklamuje sama koncepcję mobilnych kurników.
W takim przypadku powinniście zacząć działać marketingowo. Próbowałac opierać się na jego opinii wyrażonej w TV, ale nie wiem jak to zrobić aby było ok od strony prawnej.

Najlepiej byłoby jakbyście się
@Kowalns: jeżeli chcesz wycenić taką reklamę to... Czy nazwa firmy produkującej była wymieniona albo pokazane logo producenta? Jeżeli nie to słabo ale jak ktoś się zainteresuje to mooożne doszukać się kontaktu do Was.

edit: teraz widzę screen że była nazwa i strona www na filmie. Więc jak ktoś będzie zainteresowany, a zapewne trochę osób z roli go ogląda to może być fajnie :)
@Kowalns: No to screen, tekst w stylu, że wasze kurniki są w Farmie Clarksona, i że jeśli chcecie przekonaać się co o nich myśli Clarkson to zachęcacie do oglądania no i link do odcina na amazonie. Styl tekstu zależy od tego czy to ląduje na Facebooka czy na linkedina
@Kowalns w którymś z dalszych odcinków kurki mają kwarantanne i słuchają sobie audiobooków w waszym kurniku () nie pamiętam który odcinek bo wczoraj poleciałem cały sezon na raz