Wpis z mikrobloga

Wielu uzytkownikow tutaj zastanawia/oburza sie dlaczego tak jest, ze przecietny Kowalski traktuje ludzi pracujacych fizycznie jak osobnikow nizszej kategorii. Dlaczego kobiety takimi gardza? Chyba znalazlem odpowiedz z wlasnej praktyki. Nie, nie jestem robolem. Mam mieszkanie do remontu generalnego. Czesc rzeczy sam zrobilem, ale do niektorych musialem wynajac firmy. Calej elektryki nie chcialem klasc sam. Efekt? Notoryczne lecenie w kulki, "bedziemy od 9" - przyjezdzaja na 12. "Dzisiaj posiedzimy dluzej" - koncza o 14 i jada na druga robote. Wszystko niby w rozmowie gra, ale na kazdym mozliwym kroku probuja czlowieka zrobic w wała. Inna ekipa - umowieni, ze zaczna 1 dnia miesiaca, dzien przed dzwoni ze zlamal noge i nie przyjada (mielismy wtedy umowe podpisac). Zona dzwoni z innego telefonu, mowi ze ma caly dom do zrobienia - gosciu jak najbardziej chetny na juz.
Inna ekipa, tym razem gladzie i sufity podwieszane. Podobne problemy, oczywiscie nie przyszli w dzien w ktory sie umowilismy ani nie poinformowali. Trzeba dzwonic i dopytywac sie. Zaczynaja o 12 koncza o 15, sporadycznie od 9 do 16. Mieli przychodzic w sobote - nie przyszli, szef nie odbiera telefonu. Dzien wczesniej zapewnial, ze jutro beda w 3 robili.
Ogolnie notoryczne lecenie w ch$#a, robienie 2 robot jednoczesnie na boku. Super mili i wszystko "na tak" kiedy przychodzi do odbioru pieniedzy za wykonany zakres prac, nastepnie znow problemy komunikacyjne. O tym, zeby chowac wszystkie swoje narzedzia, drabiny itd bo biora jak swoje i uzywaja bez pytania (kazda ekipa praktycznie), to juz nie wspominam. W pewnym momencie nauczony bledami zaczalem wszystko co mozliwe chowac w piwnicy.
I tak z wszystkimi ekipami a troche juz przerobilem na tym remoncie.
Teraz drodzy fizole zadajcie sobie pytanie dlaczego ludzie traktuja Was jak gowno? Dlaczego kobieta kiedy uslyszy, ze robicie fizycznie wzdryga sie i od razu wlacza tryb "friendzone"? Ja od samego poczatku traktowalem wszystkich tych ludzi jak czlowieka drugiego takiego samego jak ja. W jasny sposob komunikuje czego oczekuje i co ma byc zrobione. Staram sie zrozumiec, ze ktos nie ma w danym momencie pieniedzy i chce 25% zaliczki a nie 10%. Ale okazuje sie, ze jak tylko okazesz slabosc, to jestes looserem i cieniasem ktorego trzeba wykorzystac, wyruchac i obsmiac. Wszyscy robole z polski: zalosni jestescie. Obyscie zgnili w tym swoim syfie ktory po sobie zostawiacie.
#robpill #remont #gorzkiezale
  • 6