Wpis z mikrobloga

#laptop #vivobook #matebook #amoled
Cześć. Zastanawiam się nad zakupem laptopa. De
Wybralem 2 modele. Podstawowe różnice to, Huawei posiada aluminiową obudowę oraz intela i5-12450h. Drugi to Asus z ekranem amoled plus ryzen 5600h.
Amoleda nigdy nie miałem, a za Huawei przemawia głównie aluminiowa obudowa. W obecnym laptopie mam wyrwane zawiasy, a koszt obudowy to wartość laptopa, czyli 1500zł. Używki nie znalazłem.
Pamięci ram dołoży się później.
Asus to koszt 3000zł, Huawei to 2900 z bonem walentynkowym na 500zł.
Proszę o poradę.
Poniżej linki do obu modeli.

https://consumer.huawei.com/pl/laptops/matebook-d-16/buy/?skucode=91480112010006703

https://www.x-kom.pl/p/1103294-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15x-r5-5600h-8gb-512-win11-oled.html
  • 15
@Igor_x: dwie kwestie, do huawei ram nie dolozysz bo maja kosci lutowane i nie ma wolnego gniazda, asus ma 8 gb wlutowane i wolny slot na 1 kosc, wiec troche lepiej, druga sprawa szczegol - asus ma oled a nie amoled, bo to roznica, ale ogolnie samo korzystanie z oled to zupelnie inny poziom doznan wizualnych w stos. do lcd, wiec jesli na tym ci zalezy to wybrałbym Asusa, cena tez
@emerjot: właśnie wróciłem z medianexpert. Patrzyłem po asyście, trochę inna konfiguracja,.ale ta sama obudowa. Huawei ma lepszą. Huawei był d15.
Dzięki za odpoiedź.
Łap dla żony. Potrzebuje do wszystkiego, tylko nie do grania.
Zastanawiam się także nad asusem z większą rozdzielczością.
ASUS Vivobook S15 R5-5600H/16GB/256/Win11 OLED - Notebooki / Laptop...
Skoro już kupować. Jak to oceniasz?
Do pracy, YT fejs czasami, jakieś inne rzeczy, które Nike wymagają lepszej karty graficznej.
Dzięki.
@Igor_x: no na pewno cała aluminiowa obudowa lepsza, w tym przedziale cenowym tylko huawei taka ma, oled swieci jak to on, do pracy biurowej nie jest to potrzebne tak samo jak wyzsza rozdzialka, ale juz multimedia to cos innego, on wlasnie ma procesor wysokonapieciowy H zeby nie dostac czkawki
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Gajwer2: Huawei jest znacznie droższy z 16GB ramu.
To ma być typowy lap do pracy biurowej, przeglądania internetu, YT i jakiś Netflix itp.
Żadne gry.
Macałem wczoraj w ME obie konstrukcje. Zdecydowanie Huawei wygrywa pod kątem obudowy. Jest wszystko a aluminium według opisu.
Generalnie, to chciałem go brać, no ale pojawił się Asus z oled.
Huawei jest matowy i dlatego także teoretycznie dobrze na nim widać.
OLED robi swoje. Widziałem wczoraj.
@Qlien: na naszym słabo z informacjami.
A w tym asusie, pewnie masz rację. Tak trochę na YT popatrzyłem.
Pewnie jesteś bardziej w temacie. Czy większe odświeżanie coś poprawia w tym temacie?
Te "pasy" faktycznie mogą źle wpływać na odbiór obrazu.
Nie tylko że mruga na 60Hz, to brak całego obrazu.
Właśnie popatrzyłem na kilka filmów na YT.
@Igor_x: Większe odświeżanie poprawia albo niweluje problem, ale jak szukałem w zeszłym roku laptopa, to nie pamiętam żebym znalazł coś z oledem i z normalnym pwm. W polskim internecie nie szukałem nic na ten temat, ale jak czytałem angielskie recenzje na notebookcheck to było o tym wspomniane, a jak później czytałem opinie na reddicie to ludzie oddawali te laptopy bo ich głowy bolały. Ja postanowiłem, że dla mnie odpada OLED z
@Qlien: zamówiłem tego Huawei.
Czekam na rozpatrzenie wniosku o kredyt 20x0%.
Jutro się dowiem, czy przyznali.
Biorę na raty, ze względu na inflację.
Dzięki za link.
Dam znać,czy przeszło.
145zł z groszami na 20rat.
Dobrałem gwarancję na dodatkowy rok za 10zł

Pzdr.