Wpis z mikrobloga

Niestety mój krewny (64 lvl) zawalił temat i po zakupie auta jeździł z pewnością, że poprzednia polisa (w sensie poprzedniego właściciela) jest aktualna. Gdy się dowiedział, że wcale tak to nie działa było za późno. Ostatecznie ponad 2 miesiące jeździł nieświadomy i teraz kara ponad 6000 zł. Czy jest jakakolwiek szansa na odwołanie i obniżenie tej sumy? Czy pozostaje walka o rozbicie na raty? Macie jakieś doświadczenie w temacie?

#motoryzacja #ubezpieczenia #samochody #pytaniedoeksperta #ufg
  • 10
@reakwon: to był kiepski rok dla mnie :D poszła skrzynia w lexie, kupiłem używaną i dałem do wsadzenia, potem sprzedaż lexa, trzeba było coś na szybko kupić na dojazdy do pracy, no to chrupka za 1200 kupiłem no i zapomniałem w polisę spojrzeć... :D liczyłem, że się ufg nie upomni.. ale jednego pięknego dnia zaglądam do skrzynki pocztowej... i mi mina zrzedła. Całe szczęście, że było jeszcze trochę na koncie po
@zamawiacz88: a jaki zapis był w umowie kupna samochodu? Jak zaznaczyli, że sprzedający nie przekazuje ubezpieczenia to nic nie zrobisz. Co innego jeśli sprzedający zgodził się na przepisanie OC a potem jednak je wypowiedział, wtedy sprawa powinna być do wygrania.