Wpis z mikrobloga

Od 1,5 roku prowadzę JDG i rozliczam się na zasadach ryczałtu i jestem vatowcem. Z jakiegoś powodu żyłem w przeświadczeniu, że nie mogę odliczać VAT-u od zakupów na rzecz prowadzenia działalności. Jak to jest dokładnie?

Przymierzam się do kupna nowego komputera. Czy mogę wziąć fakturę na firmę i potem odliczyć od zakupu VAT? W necie czytam, że generalnie tak.

Oczywiście zwrócę się z zapytaniem do biura rachunkowego, ale to dopiero w poniedziałek, a teraz zaczęło mnie to frapować.

#podatki #jdg
  • 7
@Pryshlyak jeśli jesteś zarejestrowanym, aktywnym podatnikiem vat, a zakupiony komputer będzie służył do czynności opodatkowych vat to możesz odliczyć 100% vat. Jedynie przez wzgląd że jesteś na ryczałcie to nie rozpoznasz kosztu.
@skarpetyodyna Widzisz, to kwestia bardziej logiki, która u ciebie najwidoczniej kuleje.

Z tego zdania wynika, że od 1,5 roku jestem na JDG. Wcześniej mialem inną formę opodatkowania. Z resztą, nie oszukujmy się, ty i tak nie wiesz o czym jesr rozmowa a wjechałeś tu szydzić i zgrywać mądralę:)