Wpis z mikrobloga

Mam w domu instalacje trójfazową, RCD również trójfazowy. Obecnie czekam na przełączenie zasilania z 1-fazowego na 3-fazowe, więc pozostałe dwie fazy są mostkiem na wejściu.

Czy w takiej sytuacji przycisk TEST na RCD może nie działać? Bo taką mam właśnie sytuację.

#elektryka #instalacjaelektryczna
  • 7
@lutecki: tak jak się spodziewałem, do poprawnego działania przycisku test musi być różnica potencjałów pomiędzy zaciskami 1 i 4, na jednej fazie nie zadziała, choć sama różnicowka powinna.
Ze złych wiadomości, to różnicowke masz przestarzałą, nie powinno się do takich podłączać urządzeń z zasilaczem implusowym, no np płyty indukcyjnej. Dziś nie powinno się montować nic poniżej typu A. W Anglii już typu AC w nowych instalacjach zakładać nie wolno
@lutecki: może być tak samo Hagera tylko typ A. Różnica jest taka że typ stary typ AC nie ma gwarancji wykrycia upływu prądu wyprostowanego.
Jest jeszcze typ B wykrywający nawet prąd stały ale to już raczej głównie do ładowarek samochodów elektrycznych i nie wiem czy też fotowoltaiki, ale typ B to jest już w #!$%@? drogi