Wpis z mikrobloga

Hej, chrześniak pograłby sobie w gierki na kompie, a najchętniej na lapku ???? Jako, że najlepiej ogarniam ten świat w całym domownictwie doradztwo spadło na mnie. Tylko moja przygoda z grami skończyła się 25 lat temu ????

Na szczęście młody rzucił tytułami typu CSGO i Sun… coś tam.

Od jakiej kwoty można coś tam sensownego zmontować? Stacjonarki nie wypadną taniej? Z jaki modelek karty, procka szukać? Matryca? Dysk widomo SSD, RAM pewnie z 16GB.

#gaming #laptopygamingowe #grypc #pc
  • 9
@smieszke:

Stacjonarki nie wypadną taniej?

Wypadnie, stacjonarny PC jest tańszy niż laptop o tej samek konfiguracji

Od jakiej kwoty można coś tam sensownego zmontować?

Lapka? Od 2500zł
Stacjonarkę? Od 2500 ale lepszą

Najlepiej wziąć coś pokroju 2070, czy 3050Ti, to są tanie karty, dość wydajne i oferują DLSS.
Procka zależy od ceny jak wszystko, tańsze to Ryzen w niskim pułapie są lepsze, droższy to Intel z generacji 10 czy 11 najlepiej
@smieszke wszystko zalezy od twojego budzetu. laptop standartowo jakies 5-6k z gtx 3060. jesli chodzi o pcta to szukac jakiejs uzywki do 2k. kilkuletnim procesorem. minimum 4 rdzenie 8 watkow. dzis juz norma jest 6 rdzeni 12 watkow i predlosci wokol 3Ghz
@kjungst: zwracać uwagę na te TGP? Widziałem właśnie ze Acer Nitro 5 ma całkiem Ok konfiguracje. Podchodzi już pod 5k, ale może warto dopłacić i mieć coś lepszego bo w 4K zł nic dobrego nie znalazłem
@smieszke: zalezy co chesz osiagnac. jesli jestes biedny. A jesli celujesz w 4k to zakladam ze jestes, to kup pcta. kazda karta graficzna w pc-cie bedzie duzo mocniejsza od tej mobilnej.

ja osobiscie kupilem swojego alienware r2 15 w 2014 roku z absoulutnie topowa specka. panel ips 4k, 16 ramu, ssd nvme, nvida gtx980 8gb ramu. Dzis po 8 latach ten laptop ledwo ciagnie nowe gry w 30 klatkach w 1080p.
@smieszke: bardzo madrze, popieram. jesli chodzi o racjonalne wydawanie pieniedzy to tylko stacjonarny pecet. jak ziomek pojdzie na studia to sobie kupi taniego, polisingowego laptopa i bedzie mial do youtuba, neta i offica.

ja gdybym byl na twoim miejscu to celowalbym w jakas plyte glowna w formacie mircoATX (uATX). raczej na platformie AMD ze wzgledu na cene, ale juz od dawna nie sledze rynku procesorow cena/mozliwosci, ponoc nie warto kupowac przestarzalych