Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do sprzedaży przedmiotów wirtualnych: na przykładzie kont w grze. Powiedzmy ze zakładałbym konta, one po czasie (nie grając) dostawałyby bonus i mógłbym je sprzedawać. Mając firmę jaka stawkę można tu zastosować bo trochę się gubię w tym kiedy przedmiot jest np. przetwarzany to już jest inna stawka. Można to rozliczyć mając ryczałt? Co jeśli chciałbym się takiego czegos podejmować a firma działa w innej branży, jedynie zmiana kodu pkd? #podatki
  • 6
@Dustaf1: @majkitb Że co? Po co ktoś miałby kupować nieużywane konto w grze? To już lepiej sprzedać nie konto, ale te postać z gry, która ma jakieś skille, ale to jest nielegalne kiedyś konta w runescape i inne gry online tak sprzedawano, ale jak sie producenci tych gier o tym dowiedzieki, to te konta na aukcjach internetowych pospadały z rowerka, a to co OP chce robić to sprzedawać farme trolli co
@userrrr: No ale ma po co kupować ta osoba takie konto wiec po co to pytanie? xd I nie żadne portale aukcyjne + nic za co ktokolwiek by miał mnie czy tez konta blokować
@userrrr: do gry, nie wiem po co drazysz na temat o który w sumie nie pytałem. Przedstawiłem w jaki sposób to funkcjonuje, jaka w tym moja rola i pytam o rozliczenie.
@Dustaf1: Pytam, bo to kluczowe, bo to co chcesz robić, to zdaje się nielegalne z punktu widzenia prawie każdego regulaminu jakiekolwiek gry. Multikonta, kody i inne wgranie modów zawsze były nielegalne i karane przez adminów dlatego, że to niesprawiedliwe względwm innych graczy. Jaki byłby sens gry grając z kimś kto uczciwie przechodzi gre z kimś kto wklepał kody i wgrał mody by ułatwić sobie przejście fabuły?
( ͡° ͜ʖ