Wpis z mikrobloga

Gdy chodziłem do szkoły miałem typowe objawy fobii społecznej. Czułem silny stres przed i w trakcie pobytu w szkole, każdy dzień wśród rówieśników był dla mnie straszny. Przez ten lęk unikałem możliwych spotkań z rówieśnikami i unikałem wszelkich konfliktów. Minęły dwa lata odkąd skończyłem szkołę i nie czuję już takiego lęku, fobia już mi przeszła, ale mimo wszystko nadal mam niechętnie przebywam wśród nieznajomych
#przegryw
  • 8
@ceres_: a jak to jest, bo fobia fobią, jedna sprawa, ale odczuwasz ogólnie potrzebę przebywania wśród ludzi (pomimo tego, że czujesz się niekomfortowo), masz chęć poznawania nowych osób, brakuje Ci tego?
@HamulecDymow: Czasami doskwiera mi samotność i czuję chęć poznawania nowych osób, ale raczej nie lubię przebywać wśród ludzi, szczególnie gdy do mnie nie pasują. Nawiązywanie kontaktów i rozmowa z ludźmi są dla mnie trudne
@ceres_: mam tak samo, tylko że rozmowa i nawiązywanie kontaktów jest dla mnie totalnie neutralne i nie sprawia trudności, tylko, że nie chcę tego robić, bo właśnie większość ludzi jest niepasująca, a nie ma sił/ochoty non stop na siłę szukać gdzie się da
masz chociaż dwa psiaki, to jest duży plus, że ktoś z Tobą jest "na żywo"

trenowanie rozmów w internecie niby dobre, ale jednak na żywo może wyjść zupełnie
@HamulecDymow: Ja właśnie jedynie próbuję poznawać nowych ludzi w internecie, bo aktualnie nie mam innych możliwości. W internecie łatwiej też znaleźć pasujące do mnie osoby. Nawiązywanie relacji na żywo, w szkole mi kompletnie nie wychodziło, po części z powodu fobii, a po części przez to, że grupa mnie odrzuciła. Prawdę mówiąc to takie znajomości internetowe, w zupełności by mi wystarczyły, przynajmniej na jakiś czas