Wpis z mikrobloga

@Rimesev: prad kosztuje tyle ile zużyjesz. To przede wszystkim. To jakbyś pytal ile ktoś wydaje na paliwo bez pytania jakie auto i ile jeździ.

Czynsz zalezy od tego jak żałośnie jest zarządzana spółdzielnia. Tutaj różnice są też typu 200% /m2
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: dzięki za wytłumaczenie odnośnie kosztów prądu, wydawało mi się, że napisanie "przy standardowym zużyciu" będzie wystarczające, bo da się obliczyć koszt prądu przy średnim zużyciu.
O różnicach między spółdzielniami niestety słyszałem
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@programista15cm:
Zadałem proste pytanie - widełki zawsze jakieś da się określić typu 200zł przy średnim zużyciu prądu na jedną osobę, mogłem ewentualnie zadać pytanie "jakie jest WASZE zużycie" i to by uprościło sprawę.
Wiem czym jest KWh, wiem jak obliczyć ile prądu zużyje czajnik, natomiast w tym momencie chodziło mi jak to wygląda w rzeczywistości przeciętnie u ludzi, w szczególności koszt czynszu, natomiast dziękuję za szczodre rady
  • Odpowiedz
@Rimesev: czynsz śmiało możesz liczyć tak 9-15+ zł/m2 w standardowym mieszkaniu. Jest to spory rozstrzał, ale dużo zależy od budynku, zarządcy itp. Uwzględniam w tym wodę i ogrzewanie. U mnie jest to jakieś ~9,5zł licząc po metrażu mieszkania (czynsz uwzględnia juz opłaty za miejsce postojowe)
Dodatkowo prąd to około 170zł/ msc przy dwóch osobach. W tym jednej pracującej zdalnie.
Jeśli nie jest to stary blok, gdzie wysoki będzie fundusz remontowy czy
  • Odpowiedz
w rzeczywistości przeciętnie u ludzi


@Rimesev: nie ma czegoś takiego. Dla różowej przecietne jest używanie piekarnika 3 razy dziennie.

Ktoś może mieć i używać pralko suszarkę, pc raz na tydzień albo serwer non stop

Inny sobie hulajnogę codziennie ładuje na dwie ładowarki.

Inny jeszcze ma grzejnik w łazience el plus podłogowe w łazience w prądzie.

Do tego klima...

No człowieku możliwości i kombinacji jest opór. Tak różnych jak są różni ludzie
  • Odpowiedz
@Rimesev hej, Poznań, za prąd 70zl za 2 miechy, ale nie było telewizora xD tak 50-60zl za osobę miesięcznie można liczyć, czynsz drogi - 700zl, mieszkanie 37m
  • Odpowiedz
  • 0
@Goronco:
Dzięki za info, 700zł wydaje się że to faktycznie dość sporo, rozkminiam właśnie zakup mieszkania o podobnym metrażu i zastanawiam się, czy lepiej może pchać się jednak w większe 3 pokojowe ze wzgledu na pracę zdalną - ale co za tym idzie z większą ratą kredytu - więc też większym stresem ://
  • Odpowiedz