Wpis z mikrobloga

Szukam jakichś dobrych książek o ciekawej tematyce. Lubię czytać dobre opracowania na dowolny temat (od dinozaurów, przez Sumerów, lingwistykę, wampiry, astrobiologię po fizykę) i tak sobie przeglądam co ugryźć w nadchodzących miesiącach, ale często jest tak, że by trafić na perełkę trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Samo przeglądanie goodreads/lubimyczytać to siermiężna robota przekopać się przez setki stron, podobnie jak na allegro czy jakieś spisy, które zazwyczaj ograniczają się do "a no fizyka to Hawking, Tyson i Kaku, lingwistyka to coś co miałam na studiach czekaj sprawdzę w usosie, jak Rzym to SPQR Mary Beard" itd i nawet jak są to jakieś dobre pozycje, to często już dawno przeczytane albo takie zupełnie podstawowe, które raczej nużą. A szukam perełek, jak np. Upiór Kozaka (dziękuję Mirku który to tu wrzuciłeś, bardzo mi się podobało) czy Through The Language Glass Deutschera (choć to akurat bardziej znane).

No i tu moje pytanie: co polecacie? Tematyka dowolna, oprócz samorozwoju.

#czytajzwykopem #ksiazki
  • 4
@KubaGuziq:
Może "Głód" Martína Caparrósa? To reportaż próbujący odpowiedzieć na pytanie dlaczego współczesny świat nie potrafi rozwiązać problemu głodu.

Albo fabularyzowana historia chirurgii? No to Jürgen Thorwald i jego "Stulecie chirurgów".