Wpis z mikrobloga

@aczutuse: nie pytaj go o alternatywy, jak nikt nie wie co z nim robisz, jaki masz zespół, czy chcesz to pod jakiś gitops, czy zabawki w domu, jakie zastosowania (ui dla ludzi, tool CI, tool CD, wszystko na raz?), no jest milion pytań bez odpowiedzi. Polecanie czegokolwiek jest bez sensu szczególnie że żaden taki tool nie jest idealny, bo to z definicji narzędzia kosmicznie uniwersalne.
@annotate: ja se robię tak, że w CV technologie mam 2 miejscach: te które używałem wpisuję zaraz pod doświadczeniem, a te które umiem osobno. To wpiszę do tego 1 miejsca tylko
gitlab/github/bitbucket


@aczutuse: Jak lizniesz ktorykolwiek z nich, to wystarczy - wszystkie te toole maja dosyc podobne koncepty pipeline'ow. Te Jenkinsowe tez za bardzo sie nie roznia poza tym, ze sa w Groovym, a nie YAMLu i robia nawet dobra robote. Natomiast Jenknis jako ekosystem z dziesiatkami pluginow, lukami bezpieczenstwa, slabym supportem i dokumentacja to jak wspomnialem rak xD Najlepiej naucz sie Basha, Dockera i popisz pipeline'y w jakimkolwiek CI/CI. To jakiego
Te Jenkinsowe tez za bardzo sie nie roznia poza tym, ze sa w Groovym, a nie YAMLu i robia nawet dobra robote. Natomiast Jenknis jako ekosystem z dziesiatkami pluginow, lukami bezpieczenstwa, slabym supportem i dokumentacja to jak wspomnialem rak xD


@Ulyssos: wiem że prawie rok minął ale kolega chyba Atlassian Bamboo nie używał xD Właśnie #!$%@? z tego na Jenkinsa