Wpis z mikrobloga

luty 2022 - najtańsza #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2023 - najtańsza #dacia sandero 62 900zł

nieco ponad rok temu odbierałem swoją dacię sandero w #lpg i prawie w najwyższym wyposażeniu (brak alufelg i nawigacji) za 60 700 zł.

dziś za te pieniądze nie kupiłbym najgorszej wersji, która poza kierownicą i kołami nie oferuje zupełnie nic.

#inflacja #samochody #motoryzacja
Antidotum119 - luty 2022 - najtańsza #dacia sandero 40 900 zł.
marzec 2023 - najtańsz...

źródło: temp_file.png3731660658685569057

Pobierz
  • 199
@thomansinho: wtf? Dacia, Skoda i inne tanie marki to z reguły samochody bezawaryjne, bo mają słabe wyposażenie, więc elektronika nie ma się co #!$%@?ć, i proste jak budowa cepa, nieawaryjne układy napędowe, które mają mało mocy więc nie sa wysilone. To wlaśnie marki "premium" jak Mercedes, Audi, BMW itd. się jebią na potęge, bo mają dużo technologii która się #!$%@?, i mają mocne i skomplikowane silniki.
dziś za te pieniądze nie kupiłbym najgorszej wersji, która poza kierownicą i kołami nie oferuje zupełnie nic.


@Antidotum119: nie wiem jak z sandero, ale np. w dusterze najniższe wersje 2022->2023 nie są porównywalne, bo 2023 ma dużo obszerniejsze podstawowe wyposażenie.

Wydaje mi się, że efekt z cenami nowych aut będzie podobny do tego co się wydarzyło na rynku węgla, gazu i ropy. Po silnych perturbacjach ceny surowców na giełdach wróciły do
@Antidotum119: No hej, podobna sytuacja u mnie z #peugeot e208 - najwyższa wersja wyposażenia z większością opcji kosztowała mnie w 2021 troszkę mniej niż teraz podstawowa, jaja jakieś. Rodzice szukają nowego, pomagam im i mam ciągłe XD na ryju, VW Polo od 90k...
@Gaahl75:

To wlaśnie marki "premium" jak Mercedes, Audi, BMW itd. się jebią na potęge, bo mają dużo technologii która się #!$%@?, i mają mocne i skomplikowane silniki.


xD miałeś kiedyś? Jeśli już się coś #!$%@? to 15 letnie sztuki które widziały przez ten czas ze 3 wymiany oleju i żadnej wymiany rozrządu bo przecież w instrukcji jest napisane, że rozrząd jest bezobsługowy. A jak ktoś kupi V8 to nie ma się