Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy koledzy, od kiedy przy wyciskaniu sztangi zacząłem porządnie ściągać do środka i w dol łopatki to na drugi dzień mam strasznie spięte/obolałe mięśnie przy kręgosłupie pomiędzy łopatkami. możecie polecieć jakieś rozciąganie, żeby to wyeliminować? może jakieś aktywację czy coś przed wyciskaniem? robię roller i piłkę tenisowa po treningu i ogólnie w ciągu dnia, żeby to jakoś rozbić czy coś, daje to efekty ale i tak wydaje mi się, że nie powinno być czegoś takiego. szczególnie, że dopiero od niedawna chodzę regularnie na siłke i jakichś zbyt wielkich ciężarów nie wyciskam
  • 5
@wsciekly_klapek_zawadiaka: skoro zacząłeś aktywnie spinać łopatki, to nic dziwnego, że tam boli. Nie uwazam, aby to było coś złego, no chyba że to taki dosyć "patologiczny" ból. Żadnego rozciągania, bo jeszcze bardziej osłabisz te mięśnie. Możesz bardziej skoncentrować się na napinaniu najszerszego, aby trochę więcej pracy stabilizacyjnej (kosztem zapewne czworobocznego) było tam wykonywane.
@wsciekly_klapek_zawadiaka: ukladajac sie pod sztanga zrob mostek (pelny, dupa jak najwyzej) i trzymajac sztange ustaw gore plecow tak zeby srodek ciezkosci byl mniej wiecej na wysokosci ustawienia low-bar squat, a szyja i glowa przylegaly do lawki. W tej pozycji wsun po kolei pod siebie lopatki, na tyle zebys poczul stabilnosci (nie za mocno) i dosun sie troche, sciagajac lopatki jeszcze lekko w dol, do wyjsciowej pozycji.
Przy unracku, nadgarstki proste i