Wpis z mikrobloga

Strasznie gardzę ludźmi którzy umniejszają dramatycznemu wzrostowi cen mówiąc, że przecież wszystko można samemu od A do Z sobie zorganizować taniej. Po prostu zostań piekarzem i rolnikiem bro. Wróciłem do polski z emigracji po części ze względu na koszty życia, a po 3 latach koszty jedzenia prześcignęły te zachodnie. Pomidory malinowe po 29,99 zł kiedy we Francji po 3,96 eur, a wykopek mi powie żebym ogródek założył i sam sobie wyhodował jak nie chce drożyzny albo żeby promek na jedzenie na pepperze szukać. XDDDDDDDDD

#inflacja #bekazpisu #socjalizm #bekazlewactwa #polska
h.....w - Strasznie gardzę ludźmi którzy umniejszają dramatycznemu wzrostowi cen mówi...

źródło: E9WhzpkVkAAqotm

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@bitrab: gosciu kapital zagraniczny to tylko 10%-15% PKB a pensje rosna wraz nim. Mozesz sobie sprawdzic rankingi konsumpcji indywidualnej roznice sa niewielkie wszedzie w Europie procz Irlandi czy Luksemburga https://www.money.pl/gospodarka/ranking-dobrobytu-tak-wypadamy-na-tle-ue-6653439650204640a.html tu masz nawet tabele https://bank.pl/konsumujemy-wiecej-niz-wynika-z-pkb/?id=352636&catid=634&cat2id=25926&cat3id=27562. Problem jest w tym ze jeszcze w 89 roku to byl najbiedniejszy kraj Europy obok Albanii a by twierdzic ze w Polsce pensje stoja w miejscu to trzeba byc kompletnie odklejonym i nie pamietac NIC z
Miniu30 - @bitrab: gosciu kapital zagraniczny to tylko 10%-15% PKB a pensje rosna wra...

źródło: 2020-10-20-place

Pobierz
  • Odpowiedz
aby istniał kapitalizm koniecznie wymiana i produkcja dóbr musi być w rękach prywatnych, nie jest to możliwe przy wysokich podatkach, gdyż wtedy własność uzyskanych zysków leci do budżetu, a nie do obywateli


i nie, w Polsce nie masz kapitalizmu, gdy blisko 1/3 PKB to produkcja państwowa, w tym sporo rządowych monopoli


@PanHagrid: Jeżeli taka jest definicja kapitalizmu (niewłaściwa ale zostawmy to) to w krajach Europy Zachodniej również nie ma kapitalizmu a
  • Odpowiedz
@huop_z_blokow: znacznie bardziej cenię ludzi którzy założą ogródek z pomidorami niż wykopka który popłacze na wykopie że drogo i ludzie dają sobą pomiatać jak zwierzęta.
Myślicie że jak teraz nagle zbierze się grupę 300 ludzi (pdk) i zrobi protest to nagle rząd przestanie "inflacjować" albo złe prywaciarze "przestaną okradać" ludzi? No to niestety tak to nie działa. Jest kupa którą kręciliśmy sobie jako państwo od kilku lat i trzeba ją teraz
  • Odpowiedz
@Izeer: Mieszkam w Irlandii obecnie, i tak samo jak ty miałem jak byłem we wrześniu 2021. Masakra po prostu. Strasznie mi tylko szkoda bo mama tam została. Ale trzeba będzie coś wykombinować bo ja nie widzę że miałbym tam wrócić.
  • Odpowiedz
@atencjon: Aha, to skąd była inflacja przed covidem?

Chciało by się rzec - ok, szoomer, a gdzie dowody? Pomijając już, że dalej się to odbywa w ramach kapitalistycznych systemów, nic tutaj się nei zmieniło, więc ten argument jest bez sensu, no ale dawaj, udowodnij chociaz, że nie wymyśliłeś tego sobie.
  • Odpowiedz
@aegispolis: inflacja w rozumieniu duża inflacja. Wcześniej też była i też była wynikiem dodruku pieniądza tylko w mniejszej skali. Poczytaj o inflacji to się dowiesz skąd się bierze. Naturalnym zjawiskiem jest deflacja wynika z rozwoju technologii przez co wytwarzanie towarów staje się co raz tańsze ale rządzący wolą coś na tym ugrać i dodrukowują pieniądze, mają więcej do rozdania, a ludzie nie zauważają inflacji gdy jest to 2%.
  • Odpowiedz
kapitalizm dyma na inflacji


@aegispolis: w gospodarce wolnorynkowej inflacja występuje tylko w jakichś skrajnych przypadkach. Chyba, że mi udowodnisz, że polityka niskich stóp procentowych to decyzja prywaciarzy, a nie rządzących xD
  • Odpowiedz