Wpis z mikrobloga

#rowerowemirki polecacie czy odradzacie sprzęt do czyszczenia łańcucha bez zdejmowania go? Napęd w moim góralu ma irytującą tendencję do upodabniania się do stołu Durczoka, postanowiłem że z końcem zimy rozprawię się z tym i będę prawilnie dbał. #rower
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Taiffun: Rozkuj łańcuch, załóż spinkę i będziesz miał bezproplemowe zdejmowanie. Ja nie jestem przekonany do tych urządzeń czyszczących.
  • Odpowiedz
@safian: @ppiasq: @Albinicz: @Navrazz: Posiadam skuwacz, ale mozolnie wspominam każde używanie go. Spinkę natomiast miałem w poprzednim łańcuchu i rozpinanie brudnej to też mordęga dlatego zacząłem kombinować, choć podejrzewałem że maszynki czyszczące nie zastąpią szejka. Dzięki za potwierdzenie!
  • Odpowiedz
@Taiffun: (#) Nie zastąpią a po drugie te maszynki cholernie chlapią etc, więc użycie ich wcale nie jest łatwiejsze niż jebnięcia łańcucha do butelki i wymieszanie :P

@Albinicz: (#) Żadna spinka dobrze zapięta nigdy się nie rozepnie, Connex jest o tyle kiepski (o ile można tak powiedzieć), że jest kierunkowy i trzeba uważać przy zakładaniu.
  • Odpowiedz