Wpis z mikrobloga

@antekdomagala: po co zdjecia, teraz to jest portal dla gimbazy z memami o papaju, nikt tu ci rzetelnie nie doradzi w specjalistycznych tematach, to nie wykop sprzed 10 lat

btw co mozna wywnioskować nie znajac skladu mieszanki, obciazen, przeznaczenia budowli, struktury gruntu itd itp
@antekdomagala: czy powinny to w projekcie trzeba sprawdzić. Przecież z przegłębienia wychodzą 2 rzędy. Ponadto mówimy to o oszczędności 1 tony stali zbrojeniowej - wątpię aby ta widoczna siatka ważyła więcej. Mi to wygląda na jakiś chudy beton ze stójkami do których ma się wiązać właściwa siatka.
@antekdomagala: to sugerujesz że tam skąd wystaje 1 warstwa siatki zbrojeniowej jest ukryta ława fundamentowa? Przecież tu widać że to 10cm betonu chudego aby wygodniej później było stawiać płytę szalunkową.
Guwno im zrobią - jak ja miałem kontrolę to w grudniu ludzie zgłaszali (rozwaloną drogę a nie błędy na budowie), to dostałem informację że kontrola będzie 16 utego. Żartowałem z inspektorem że do tego czasu zdążyłbym zasypać fundament.
Osobiście odradzam zgłaszanie,
@Evert: nie pamiętam dokladnie ale tam się skumulowalo wszystko co możliwe do wynikowego fakapu, śruby, spawy, blędy projektowe hali, błędy w procedurze odśnieżania
@Evert: @hu-nows @antekdomagala
To są ławy fundamentowe wylewane w gruncie, a ta siatka stanowi wytyki pod dalszą konstrukcję żelbetową. Nie sądzę, aby to była mieszkaniówka, bo po średnicy prętów tej pojedynczej siatki widać (ewidentnie druga klasa naprężeń betonu wodonieprzepuszczalnego), że będzie to jakiś niewysoki obiekt. Poza tym nie zawsze istnieje potrzeba uciąglania zbrojenia ścian - wówczas właśnie pręty umieszcza się w osi ściany.