Wpis z mikrobloga

Jeszcze 4 lata temu żyłem za ok. 1800 zł miesięcznie, na OC samochodu zbierałem cały rok. Jedzenie po promkach z lidla, czy selgrosu były standardem. Mieszkałem z rodzicami, ale dzieliliśmy rachunki po równo. Gotowanie praktycznie wszystko samemu, żadnych wyjść na miasto. Przy zarobkach 2400 zł żyło się już akceptowalnie, wtedy też pojawiła się konieczność przeprowadzki. Za 3100 dało się już żyć "normalnie", mieszkając we dwójkę ALE w mieszkaniu własnościowym różowej. Od kilku
@Panas: Duże znaczenie mają chyba jednak przyzwyczajenia. Ja mam ok. 7,5 tys. netto, ale duża część to dodatki specjalne, funkcyjne itp., które mogę z miesiąca na miesiąc stracić, i się zastanawiam, jak bym się musiał namęczyć mając do dyspozycji np. 6,5 tys. A jeszcze całkiem wyraźnie pamiętam początek pandemii, kiedy zarabiałem dużo mniej i żyło się całkiem spoko. Oczywiście inflacja, wynajmuję inne mieszkanie etc., ale mimo wszystko ceny nie poszły w
@Panas ja zarabiam 5400zl netto i odkładam 1500zl miesięcznie bez żadnego problemu. A wydaje między innymi na mieszkanie - 800zl(połowa), paliwo - 400zl, jakieś raty zero - 400zl. Zdrowo się odżywiam, nie palę fajek i pije mało alkoholu. Mieszkanie w Poznaniu
1,5k jedzenie


@mateusz-zahorski: To wykonalne tylko jeśli traktujesz żołądek jak śmietnik, do którego wrzucasz cokolwiek, byle się napchać, a przy okazji nie masz smaku. Przecież kupisz ser, wędlinę, masło, pieczywo, jajka, jakiś sok, jogurt, coś słodkiego i już masz ze cztery dychy, a nadal zrobisz sobie co najwyżej kanapki. A gdzie jeszcze warzywa, owoce, kawałek mięsa, jakiś sos, smarowidło do chleba, makaron, ryż, zachcianki od czasu do czasu?
@Clermont że niby 1500zl na jedzenie dla jednej osoby nie wystarczy w skali miesiąca? to musisz chyba #!$%@? za dwóch albo codziennie zamawiać fastfoody i być grubym. Nie wiem, ja odżywiam się zdrowo, 3200kcal, zbilansowana dieta i starczy.
@SNUPPi ja nadal tyle płacę za kawalerkę 38m2 w Poznaniu. Ale jakby teraz kazali mi #!$%@? i bym musiał szukać czegoś innego to już nie byłoby tak kolorowo xd
no to w takim poznaniu jest gigapatologia - przeglądałem ostatnio jakieś ogłoszenia na helpdesk, jakieś zarządzanie siecią, jakiś AD + GPO, jakieś wymianki sprzętów, konfiguracja instalacja itp.

Można powiedzieć że taki SysAdmin. Stawka proponowana 3500 Netto

W Poznaniu!!! Dość dużym mieście. 3500. netto.

Dziękuję, pozdrawiam.


@1k-remap: W jakich językach potrafisz automatyzować te instalacje i konfigurację, w jakie chmury i serwery potrafisz? Na pewno mówisz o sysadminach, to jest SysOps / DevOps?