Wpis z mikrobloga

@Dymass: wytłumacz po co rzucać nowoczesny sprzęt, skoro można zrobić użytek ze starego? xD

Co najpierw jadasz z lodówki - coś z krótkim terminem ważności czy na odwrót?

Na taki kraj jak Ukraina póki co wystarczają T62, T-54. Ukraina jakoś nie wypędziła ruskich ze wschodu i nie odnosi zwycięstw.

To jest właśnie te wasze zaklinanie rzeczywistości i samooszukiwanie się.
@JohnCasey:

wytłumacz po co rzucać nowoczesny sprzęt, skoro można zrobić użytek ze starego? xD


Ty serio czy trola robisz? Taki stary czołg nie da rady z nowymi, to może zamiast złomować wszystkie stare czołgi których utrzymanie, produkcja części i amunicji przekracza to co może zrobić na polu walki w kontrze przeciw nowym nie ma sensu.
Krótki zasięg, mała celność, słaba sterowność nic tylko zazdrościć ekipie w środku która dostanie zwykłym RPG.
@JohnCasey: Miej na uwadze że część była zajęta już przed 2022 rokiem. Ukraina pokazała że potrafi przeprowadzić skuteczną kontrofensywę, a Rosja chwilę później że potrafi wygrzebać dosłownie wszystko ze swoich zapasów po Związku Radzieckim i rzucić to na front, podobnie jak kilkaset tysięcy ludzi z rezerwy.

Ten rok będzie decydujący dla tej wojny, oby zakończyła się jak najlepiej dla Polski.

To mówiłem ja - wykopowy kanapowy geopolityk.
@JohnCasey:

Ale da sobie radę w sytuacjach, w których nowe czołgi ukraińców będą nieobecne, nie sądzisz?


Jeżeli przyjmiemy że egzemplarze, które ruszą do walki są w stanie używalnym prawię jak z fabryki to jestem w stanie sobie wyobrazić je jako ochrone ogniową dla piechoty, tylko pytanie jak daleko taki czołg da rade zajechać. Te czołgi były trzymane na otwartych przestrzeniach co można zauważyć ze zdjęć satelitarnych gdzie stały są strasznie nadgryzione