Wpis z mikrobloga

Litewski poeta, Tomas Venclova, zrównał Polaków z Rosjanami:

"Myślę, że z biegiem lat zarówno Donbas, jak i Krym wrócą do Ukrainy. To trochę przypomina historię Wilna. Wilno, jak wiadomo, było okupowane przez Polskę – wszystkie mapy litewskie pokazywały Wilno jako część Litwy czasowo okupowaną przez Polaków. Wszyscy się śmiali – co Litwa może zrobić przeciwko Polsce, która jest od niej dziesięć razy większa? Okazało się jednak, że mamy teraz Wilno, i bardzo dobrze."

#wojna #ukraina #rosja #putin #wilno #polska #litwa
TANSTAAFL - Litewski poeta, Tomas Venclova, zrównał Polaków z Rosjanami:

"Myślę, że ...

źródło: diskusija-skirta-j-pilsudskio-150-osioms-gimimo-metinems-77804283

Pobierz
  • 20
Jeśli chodzi o zesrańsko, to na ciebie zawsze można liczyć.


@JPRW: Jak się mozna z tobą umowic? Można ci zasunąc kopa, za ktorego grzecznie podziękujesz? Czy dajesz się tylko tak kopać Litwinom i Ukraińcom?
Litewski poeta, Tomas Venclova, zrównał Polaków z Rosjanami


@TANSTAAFL: nie kłam. zrównał beznadziejność odzyskania Wilna do beznadziejności odzyskania Donbasu.

przekręcanie wypowiedzi to też kłamstwo kolego. no chyba, że nie umiesz czytać, to nieuctwo.
@cieciowy:

wszystkie mapy litewskie pokazywały Wilno jako część Litwy czasowo okupowaną przez Polaków.


Jak można okupować kraj, w którym stanowi się absolutną wiekszość?

Wilno to było okupowane w 1939 roku przez Litwinów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Okupacja_litewska_Wile%C5%84szczyzny

Następnie zostało wynarodowione/zdepolonizowane rzez Litwinów i Sowietów, co jest zbrodnią na poziomie ludobójstwa.

Ludzie trzymajmy się faktów. Wkurzacie się na ruską propagandę, a ulegacie litewskiej.