Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie zmieniania pracy, przenoszę się do innej firmy w #niemcy.
Szef jak się dowiedział, to powiedział, że szkoda że odchodzę i najpierw się zgodził na porozumienie stron. Dlatego jeszcze tego samego dnia powiedziałem firmie niemieckiej, że za miesiąc jestem dostępny i mogę zacząć pracę.
Już przygotowałem wypowiedzenie do podpisu, nagle szef cały czerwony i wcoorviony do mnie z tekstem, że nie będzie żadnego porozumienia bo to jest brak szacunku do firmy za te wszystkie lata ile we mnie zainwestowali!!! "Hahaha, u nas się wyszkoliłeś i teraz sobie tak o przeskoczysz do konkurencji?"
Teraz mam problem, bo niemiecka firma już wie, że za miesiąc mogę u nich podjąć pracę, a teraz moj szef mówi że 3 miesiące mam czekać.
No i co ja teraz mam zrobić? Ta praca w niemczech to moje marzenie było, a moja firma to blokuje.
#!$%@?łem, bo mogłem mu od razu dać do podpisu papier i elo.

Wiem, że to jakaś pieprzona ostateczność, ale można wziąć L4 na te ostatnie dwa miesiące i pojechać do Niemiec i zacząć tam pracę? Da radę coś takiego?

#pracbaza #korposwiat
  • 15
@Ommadawn: A co robisz? Opcji jest wiele, jak firma jest januszowa i są pobudki to mocno polecam rozwiązać umowę z winy pracodawcy. Jak nie ma to włoski strajk zawsze spoko, trzeba uświadomić szefowi, że albo pozwoli Ci odejść, albo będzie płacił przez 3 miesiące za bardzo małą produktywność.
Jakoś boję się porzucić pracę, masakra jakaś xD


@Ommadawn: powiedz szefowi, ze masz taki zamiar bo po prostu Cie wystawil. Powiedz, ze i tak nie przyjdziesz na ostatnie 2mc i tyle. Po prostu daj mu znac jak sie zachowasz, realnie nie moze nic zrobic poza dodaniem do swiadectwa pracy informacji o tym. Nowej pracy mozesz zakomunikowac, ze jest problem z januszem ale zaczniesz prace tak jak sie umawialiscie tak aby potem