Wpis z mikrobloga

Mirki mam brata 15 lat, w tym roku wybiera się do szkoły, bardzo interesuje go programowanie. Pewnie taki kierunek sobie wybierze, ale czytałem że teraz wbić się na ten rynek pracy jest bardzo ciężko. Czy firmy są wgl chętne aby uczęszczał do nich stażysta podczas nauki w technikum? A jak nie to jakie wskazówki macie na dobre wejście w branże.
#pracbaza
  • 8
@Sekra13 jak nic jeszcze nie umie to zapomnij że go ktoś weźmie. Siedzenie po godzinach przez 1,5 roku i co najmniej dwa duże projekty na GitHubie w wybranym przez siebie stacku technologicznym.

Wtedy to nawet staż mu nie będzie potrzebny.
@Sekra13: w mojej firmie pracuje typo który kończy technikum w tym roku normalnie na pozycji juniorskiej. W branży niewielu bawi się w staże a jak już to raczej duże firmy i wtedy warunkiem jest bycie studentem
nie znam tego rynku i nie ogarniam o co chodzi wiec dlatego was pytam


@Sekra13: to moja rada jest taka, w 5 krokach

1. Niech ten brat sobie wymysli co chcialby zaprogramowac (kumam, ze nie umie programowac ale to bez znaczenia) np appke do pogody, moda do minecrafta, rozszerzenie do przegladarki ktore bedzie zamienialo emotki na cos durnego, no cokolwiek co chcialby miec.
2. wpisze w google: jak zrobic XYZ <-