Wpis z mikrobloga

Mam dla Was ciekawą historię z zakupów monitora.

Wymarzyłem sobie nowy monitor do pracy zdalnej, Philips 346P1CRH/00. Ma całkiem przyzwoite parametry, a znalazłem dobrą ofertę na Allegro, nowy za 2199 PLN. Kupiłem.

Uszkodzona matryca, odesłałem na drugi dzień, sprzedawca do mnie zadzwonił, że wymieni. Szybko dotarł drugi egzemplarz.

Nie działa kamera, nie jest wykrywana. Poszedłem na ugodę ze sprzedawcą, zwrócił mi 120 PLN za kamerkę, a ja sobie już załatwię temat w serwisie Philipsa - przecież co może się wydarzyć? Zgłosiłem od razu usterkę w serwisie, po kilku wskazówkach rozwiązanie określili jako wymianę na nowy egzemplarz. Nowy dotarł jeszcze zanim odebrali poprzedni, wszystko poszło bardzo sprawnie.

Nie działa tryb HDR - monitor miał coś co wyglądało na oprogramowanie testowe (numer seryjny w OSD 111111111). Zgłosiłem to od razu. Poprosili o filmik, obejrzeli minutę z trzech (na YouTube prywatny filmik) i od razu rozwiązanie - wymiana na nowy egzemplarz. Nawet pojawił mi się kolejny monitor przypisany do mojego konta w serwisie - mam już ich cztery...

Monitor odebrali, nowego nie przysłali. Założyłem kolejną sprawę z zapytaniem co się dzieje. Dostałem odpowiedź, że "W Pańskiej sprawie zostanie wydana nota kredytowa upoważniająca sklep do wydania Panu zwrotu pieniędzy za uszkodzony monitor, nota powinna być wystawiona do maksymalnie 2 tygodni". Mimo, że jako rozwiązanie sprawy miał być nowy monitor i nawet mam go przypisanego na stronie wsparcia Philips.

Od tego czasu minęło ponad dwa tygodnie (ostatni ticket założony 17 marca). Założyłem kolejny ticket przed chwilą, że nie mam ani monitora, ani pieniędzy.

Co byście zrobili na moim miejscu? Temat już trwa półtora miesiąca.

TL/DR: Philips nie odesłał mi ani sprawnego monitora ani pieniędzy za monitor w procesie naprawy gwarancyjnej - 3 egzemplarza z kolei.

#philips #monitory #zakupy #serwispc
  • 3
Philips 346P1CRH/00


@tomodomo: skoro jesteś na tym etapie, że zadeklarowali zwrot hajsu w ciągu 2 tygodni (które wciąż trwają), to co więcej chcesz osiagnąć?